Būrimas kortomis – ateities spėjimas ar?..

būrimas kortomis

būrimas kortomisKodėl antraštėje paliktas ne tik klaustukas, bet ir daugtaškis? Ogi todėl, kad būrimas kortomis – paslaptingas dalykas. Gal ne toks paslaptingas kaip gyvenimas „Žiedų valdovo“ knygoje, bet pradėjus sakinį ne visada paprasta jį pabaigti. Tad kviečiame skaityti toliau ir pabandyti bent šiek tiek padiskutuoti apie būrimą.

Pirmiausia apie kortas. Štai mūsų visų mėgstama Vikipedija. Ką ji sako apie Taro kortas? O… informacijos nemažai! Taro kortos iškart susiejamos su būrimu. Vadinasi, būrimas kortomis ir žodis „Taro“ – giminingi diskursai, ar ne? Dar ir kaip!

Minima, kad kortų yra 78. Hm, įdomu: 7 laikomas laimingu skaičiumi, o čia – 78. Ar galima teigti, kad 8 – dar geriau už 7? Pavyzdžiui, jei 7 yra laimė, tai galbūt 8 reiškia didelę laimę? Čia ir vėl puikiai tiktų daugtaškis. Jei surengtume diskusiją, nuomonės veikiausiai išsiskirtų. Kuo daugiau žmonių diskusijoje dalyvautų, tuo didesnė būtų nuomonių skirtis.

Ką ir kalbėti apie nuomonių įvairovę prašnekus apie patį būrimą! Vieni sutinka, kad būrimas kortomis yra rimta ir dėmesio verta paslauga. Kiti prieštarauja. Treti laikosi truputį vienos nuomonės, truputį perima iš kito flango. Bet tikriausiai visi sutiks, kad tai susiję su ateities spėjimu. Tada kyla štai koks klausimas: kodėl žmonės nori žinoti, kas laukia ateityje?

Apie ateitį galvoja visi

Atsakymas į ką tik iškeltą klausimą (kodėl žmonės nori žinoti, kas laukia ateityje): apie ateitį galvoja visi. Todėl ir norisi užsukti pas būrėją ir išsiaiškinti, ko reikėtų tikėtis. Ar suklestės verslas? Ar pasiseks meilėje? Ar verta persikelti į kitą miestą? Ar dabar palankus metas atostogauti?

Ateitis atrodo labai svarbi. Juk dėl jos ir stengiamės. Mokomės, kad ATEITYJE galėtume dirbti norimą darbą. Dirbame, kad ATEITYJE galėtume paatostogauti. Taupome pinigus, kad ATEITYJE galėtume įsigyti būstą, automobilį… Vykstame į kelionę, kad ATEITYJE galėtume pasidalyti prisiminimais… Belieka pridurti „ir taip toliau“.

Burtai – ne tik ateitis

Kad ir kaip galvojama apie ateitį, pasirodo, jog būrimas kortomis – ne tik ateitis. Būrėjai gali pasakyti ir apie dabartį, kartais netgi pavyksta perteikti tai, kas vyko praeityje.

Šiomis mintimis atsakoma į straipsnio antraštėje iškeltą klausimą. Ar būrimas kortomis – ateities spėjimas? Ir taip, ir ne. Ateitis spėjama, tačiau tuo neapsiribojama – ne mažesnė reikšmė teikiama ir būtajam bei esamajam laikui.

 

 

 

You Might Also Like

One Reply to “Būrimas kortomis – ateities spėjimas ar?..”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *