Dažniausiai pasitaikantys televizorių gedimai

televizorių taisymas

televizorių taisymasPirkdami naują buitinę techniką norime, kad ji tarnautų kuo ilgiau, todėl įsigydami naują elektros prietaisą ne vienas atkreipia dėmesį į gamintojo nurodytą tarnavimo laiką. Tačiau, pavyzdžiui, televizorius gali sugesti ir žymiai anksčiau. Be abejonės, jei televizorių taisymas visą garantinį laikotarpį būna nereikalingas, galite prietaisą drąsiai naudoti ir ilgiau. Vis dėlto, kai išgirsite kažką giriantis, kad jo televizorius tarnauja jau 30 metų, neabejokite, kad ekrane jis mato prastos kokybės vaizdą. Bet pakalbėkime kiek daugiau apie tai, kada dažniausiai būna reikalingas televizorių taisymas.

Jei vis dar naudojatės kineskopiniu televizoriumi, greičiausiai pastebėjote, kad bene per pusę sumažėjo jo šviesumas. Šviesumą tokio tipo televizoriuje padidinti galima, tačiau tuomet sumažės vaizdo ryškumas, t. y. fokusavimas. Vis dėlto derinant šį įrenginį jį bus galima žiūrėti 10 metų, kol kineskopas visai neišbluks, o vaizdas netaps beveik juodu. Žinoma per tą laiką gali sugesti ir kiti elementai, pvz., perdegti elektronika.

Dar viena bėda, kuri gali jį užklupti žiūrinčiuosius kineskopinius televizorius yra „taškų išdegimas“, t. y. labai ilgai rodant ta patį paveiksliuką, jis gali net visam laikui „įsispausti“ ekrane. Toks defektas anksčiau būdavo matomas parduotuvėse stovinčiuose televizoriuose, kadangi jie visą laiką rodė tą pačią reklamą. Dabar šios problemos nebėra, kadangi bene visose viešosiose erdvėse kineskopinius televizorių ekranus pakeitė skystųjų kristalų. Be to, kai dar nebūdavo didelio kanalų pasirinkimo, tokius „išdegusius“ ekranus buvo galima matyti ir namuose naudojamuose televizoriuose.

Dar viena kineskopinių televizorių problema yra elektronikos gedimai. Tačiau kuo žinomesnis yra gamintojas, tuo mažesnė tikimybė, kad bus reikalingas šios srities televizorių taisymas.

Jei turite įsigiję naują skystųjų kristalų (LCD) televizorių, nepamirškite, kad jautriausia jų vieta yra apšvietimo lempos. Laikui bėgant jos nusilpsta ir vaizdas ekrane ima blukti. Naujausių tokio tipo televizorių modelių lempos turėtų veikti apie 100 tūkstančių valandų. Žiūrint po 8 valandas per dieną, įrenginys turėtų tarnauti apie 35 metus. Be to, senuose LCD televizoriuose veikia fluorescencinės lempos, jos laikui bėgant ne tik nusilpsta, bet dar ir pakeičia spalvą. Dėl šios priežasties vaizdas televizoriaus ekrane dažnai įgauna gelsvą atspalvį. Nauji LCD modeliai su LED apšvietimu šiai problemai žymiai atsparesni.

Tiek ekrano patamsėjimą, tiek ir spalvų išsiderinimą, galima bandyti sutvarkyti keičiant televizoriaus nustatymus. Vis dėlto tai padės tik iš dalies ir trumpam – senas televizorius vis tiek rodys gerokai prastesnį vaizdą negu naujas. Skystųjų kristalų televizoriai taip pat kaip ir koneskopiniai gali „išdegti“, tačiau toks defektas naujuose prietaisuose pasireiškia gerokai mažiau. Taškai naujuose LCD ekranuose taip pat gali ir perdegti. Neveikiantys taškai tokio tipo ekrane ne išsijungia, kaip dažnai manoma, o tiesiog visą laiką šviečia balta spalva. Dėl šios priežasties jie žymiai geriau yra matomi tamsiame vaizde. Kuo ekrane yra daugiau neveikiančių taškų, tuo jie geriau matomi. Džiugina, kad šis gedimas šiuolaikiniuose televizoriuose labai retas.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *