KAIP TAPTI NT BROKERIU?

kaip tapti nekilnojamo turto brokeriu?

kaip tapti nekilnojamo turto brokeriu?Kadangi vienas sudėtingiausių gyvenimo žingsnių yra nuosavo būsto pirkimas, tam reikėtų turėti profesionalų patarėją. Tai – nekilnojamo turto brokeriai. Vis labiau pasirenkama profesija Lietuvoje sparčiai išpopuliarėjo ir dabar savo profesionalumo lygiu ne ką mažiau atsilieka nuo kitų vakarietiškų valstybių. Pavyzdžiui Amerikoje, NT brokeriai yra vertinami kaip vienos prestižiškiausių specialybių atstovai. Lietuvoje tendencija jaunam žmogui tapti būsto pardavimo ar pirkimo tarpininku irgi didėja. Tačiau tiems, kurie nė karto nesusidūrė su tokia darbo praktika, dažnai kyla klausimų, kokius mokslus reikia baigti, kur atlikti praktiką ir kaip tapti nekilnojamo turto brokeriu?

Prieš pradedant kalbėti apie reikalavimus, keliamus būsimiems NT brokeriams-kandidatams, vertėtų apžvelgti esamą situaciją. Didelėje dalyje valstybių, darbas su nekilnojamu turtu yra licencijuota veikla, tačiau Lietuvoje šios profesijos atstovai dažniausiai dirba pagal individualios veiklos liudijimus. Be to, NT brokeris labai dažnai dirba ne pilną darbo dieną, bet vakarais arba savaitgaliais, taigi tai būna tarsi papildomas darbas.

Nors didelis noras tapti NT brokeriu daugeliu atvejų nesunkiai pasiteisina, visgi naujokai šioje rinkoje paprastai patiria nemažą konkurenciją. Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje dirba daug patyrusių, profesionalių nekilnojamo turto, kurie jau turi sukaupę nemažai savų klientų. Priešingai nei jie, naujokas brokeris objektų paiešką pradeda realiai nuo nulio. Tad norint susikurti sėkmingą pradžią šioje rinkoje, vertėtų turėti kantrybės ir nepaliauti ieškoti potencialių klientų. Tik energingiems, iniciatyviems ir tobulėti norintiems žmonėms pasiseka. Todėl, pirmiausiai, norint tapti NT brokeriu, gerai pasvarstykite, ar galėsite dirbti labai dinamišką darbą ir nuo pat pradžių turėsite pakankamai laiko ir jėgų.

Lietuvoje konkretaus mokslo, po kurio būtų galima įgauti nekilnojamo turto brokerio diplomą, – kol kas dar nėra. Tačiau daugybę disciplinų apimantis darbas, dažnai būna dirbamas teisininkų ar vadybininkų. Jų studijų programos dažnai apima labai panašius dalykus. Nusprendus dirbti brokerio darbą, reikės žinių iš tokių mokslo sričių: derybų ir pardavimų srities, komunikacijos įgūdžių bei bendravimo, psichologijos pagrindų, specifinės žiniasklaidos aktualijų (pranešimai spaudoje apie nekilnojamo turto rinką, finansinius nuosmukio ar pakilimo periodus ir pan.). Ekonomika ir teisė čia irgi praverčia, kadangi nekilnojamo turto brokeris privalo mokėti objektyviai apskaičiuoti NT vertę, sutvarkyti patalpų pirkimo arba pardavimo dokumentus. Tad visos šios išvardytos kompetencijos tikrai pravers norint įsidarbinti NT agentūroje ar siekiant pradėti dirbti individualiai.

Žinoma, vienas lengvesnių būdų tobulėti NT pardavimo ir pirkimo rinkoje, tai iš pradžių kandidatuoti į tokio tipo agentūrų siūlomas darbo pozicijas. Šios įmonės paprastai sutinka mokėti fiksuotą atlyginimą ir papildomą uždarbį nuo pasisekusių objektų. Nedidelę darbo patirtį sukaupusiam žmogui svarbu bent minimalus stabilumas, tad dažnai tokios sąlygos tampa pamatu jauniems brokeriams įsitvirtinti šioje srityje ir pradėti savo karjerą. Be to, nekilnojamo turto agentūros yra suinteresuotos užsiauginti jaunus profesionalus, todėl suteikia galimybę jiems mokytis: organizuoja įvairius mokymus, seminarus, suteikia šansą išbandyti save tarpininkaujant skirtingų objektų pirkime arba pardavime.

Tad vieno būdo, kaip tapti NT brokeriu, tikrai nėra. Tačiau tikslingai siekiant, daug domintis, atliekant praktiką ar dirbant NT agentūroje, savo, kaip sėkmingo būsto brokerio, karjerą tikrai pasieksite.

 

 

You Might Also Like

One Reply to “KAIP TAPTI NT BROKERIU?”

  1. Teisingi patarimai, svarbiausia yra noras ir pasiryžimas tapti geru nekilnojamojo turto brokeriu, o kelių tam pasiekti yra ne vienas ir visi jie tinkami dirbant tikslo link.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *