Kreditai: gėda ne skolintis, o nevykdyti finansinių įsipareigojimų

kreditai

kreditaiNet ir užietėjęs idealistas, visą laiką kritiškai vertinęs materialistines pažiūras, anksčiau ar vėliau yra priverstas susidurti su realybe ir suvokti, jog pinigai mūsų pasaulyje yra svarbūs. Juk komunalinių paskolų bendrovės, agituodamas žmogiškumu, nepaprašysi anuliuoti nesumokėtų sąskaitų už šildymą ar elektrą, o ir vaistininkė, kad ir kokia jautri bebūtų, neduos vaistų už dyką. Susidūrus su pinigų stygiumi, kiekvienam tenka nusiimti rožinius akinius ir ieškoti būdų, kaip pastarųjų prasimanyti. Kreditai – viena populiariausių galimybių vienkartiniam finansinių „skylių lopymui“. Apie kredito išdavimo sąlygas bei rizikas kalbama daug, tuo tarpu psichologinis aspektas, turintis daug reikšmės žmogui, kuriam skolinimasis yra neįprastas ar net nepriimtinas, neretai pamirštamas. Kaip „užprogramuoti“ save suvokimui, jog kreditai – ne gėda, o natūrali šiandieninės visuomenės gyvenimo dalis?

Gyvename tikrai ne pačios geriausios ekonomikos sąlygomis: kainos parduotuvių lentynoje siekia aukštumas, atlyginimai, nors ir teoriškai auga, dažnai nėra pajėgūs patenkinti net ir pačių būtiniausių poreikių, o apie atitikimą turimai kvalifikacijai bei patirčiai ir kalbėti neverta. Aišku, dėl patiriamo finansinio nepretekliaus kaltinti vien nepalankios ekonomikos negalima. Visų pirma turime apsidairyti savo „darže“: ar pakankamai dirbate, ar skiriate laiko tobulėjimui, suteikiančiam galimybę ieškoti naujos darbo vietos ar užimti aukštesnes pareigas? Jei dedate visas pastangas, jog gyvenimo kokybė gerėtų, tačiau atsimušate tarsi į sieną, iškilusias finansines problemas spręsti gali padėti kreditai. Tai – ne dovana, o skola, kurią (kartu su palūkanomis) privalėsite grąžinti, tad minčių apie savęs žeminimą ar išmaldos prašymą net būti neturėtų.

Vakarų šalyse įprasta gyventi vadovaujantis požiūriu čia ir dabar.  Gyvenimas į skolą būdingas ne tik jaunimui, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms. Jų keliones bei apsipirkinėjimas apmoka ne kas kitas, kaip kreditai!  Tai tikrai ne paraginimas imti tiek paskolų, kiek duoda – skolinkitės tik tada, kada iš tiesų reikia. Tačiau svarbu pamąstyti, jog, jei kiti žmonės nemato nieko blogo už pasiskolintus pinigus keliauti savaitės atostogų, kodėl jūs turėtumėte dvejoti dėl paskolos būsto remontui? Jei psichologinių problemų kelia mintis „o ką pasakys kiti?“, apie kredito sutartį aplinkiniams nepasakokite, o tiesiog reguliariai mokėkite paskolos įmokas kaip ir kitus mokesčius.

 

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *