Šunų ir kačių kaulų lūžiai: ką sako specialistai?

Veterinaro paslaugos

Veterinaro paslaugosKaulų lūžiai – itin rimta problema, reikalaujanti daug laiko, priežiūros ir specialisto žinių. Veterinarijos klinika teigia, kad paprastai traumas gyvūnai patiria dėl neatsargaus elgesio, pvz., šuo atitrūksta nuo šeimininko pasivaikščiojimų metu. Kaulų lūžiais gali baigtis ir neatsargus elgesys balkone, gyvūnų kovos ir t. t. Smulkesnio sudėjimo gyvūnai gali susižeisti nukritę nuo sąlyginai neaukštų paviršių, pvz., stalo ar lovos.

Kaulų lūžių požymiai

Jei gyvūnas patyrė traumą, nieko nelaukdami parodykite jį specialistui – veterinarai atliks visus būtinus tyrimus ir parinks konkrečiu atveju tinkamiausią gydymą. Galime jus užtikrinti, kad ne visi kritimai ir nelaimingi atsitikimai baigiasi lūžiais. Deja, nelaimės yra dažnos judraus augintinio palydovės. Veterinarai teigia, kad paprastai lūžta augintinio priekinės arba galinės kojos. Sulaužytą galūnę gyvūnas laiko nenormalioje padėtyje, be to, lūžusi vieta ištinsta. Apie galimą kaulų lūžį reikėtų pagalvoti ir tuo atveju, jei augintinis šlubuoja ir nenori perkelti svorio ant vienos iš galūnių arba išvis ja nesiremia. Šunys ir katės slepia sužeistą vietą ir nenori, kad ją apžiūrėtumėte ar liestumėte. Patys pavojingiausi – atviri lūžiai su matomais kaulų galais. Tokią traumą patyręs gyvūnas gali užsikrėsti sunkiai gydomomis infekcijomis.

Pirmoji pagalba namuose

Jei įtariate, kad šuo ar katė susilaužė koją, imobilizuokite lūžusią galūnę įtvaru. Jo gamybai galite panaudoti kartoną ar laikraščius – apsukite jais lūžusią koją, stenkitės apjuosti ir žemiau bei aukščiau lūžio vietos esančius sąnarius. Sutvirtinkite įtvarą jį aprišdami. Primename, kad turite elgtis itin atsargiai, kad nesukeltumėte augintiniui daugiau skausmo ir nepagilintumėte sužeidimo. Veždami augintinį pas veterinarą, sukurkite jam maksimalias komforto sąlygas – gyvūno kūnas turi kuo mažiau judėti. Siūlome paguldyti augintinį ant kietesnio paviršiaus, pvz., lentos. Primename, kad svarbiausias jūsų tikslas – išvengti infekcijos ir kuo greičiau augintinį parodyti specialistui. Netaisykite lūžio vietos ir netepkite pažeistos zonos antiseptikais ar kitomis gydomosiomis priemonėmis.

Veterinaro paslaugos

Veterinaras atliks rentgenogramą ir nustatys kaulų lūžių diagnozę. Priklausomai nuo individualios situacijos, gydymui gali būti naudojamos įvairios kietėjančios medžiagos, specialūs įtvarai, plokštelės ar virbai. Dažniausias sprendimas – kietėjančios medžiagos, t. y. stiklo pluošto arba gipso, panaudojimas. Tiesa, minėtoji priemonė netinka, jei reikia imobilizuoti šalia lūžio vietos esančius sąnarius. Šiuo atveju bus naudojami metaliniai smeigtukai, virbai ar plokštelės. Deja, toks gydymas reikalauja daugiau darbo, ilgesnio gijimo ir nuolatinės augintinio priežiūros.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *