Veterinarijos klinika pataria, kaip prižiūrėti katės kailį

veterinarijos klinika

veterinarijos klinika

Katės mėgsta švarą. Veterinarijos klinika teigia, kad kailiuko laižymui ir prausimui katės vidutiniškai skiria 4 valandas per parą. Tiesa, šis darbas skirtas svetimo kvapo pašalinimui. Kitaip sakant, jei katė laižo kailį, o mes ją paglostome, jos darbas nueina veltui ir prausimosi ritualą augintinė turi kartoti iš naujo. Matydami, kokį didelį dėmesį katė skiria kailiuko priežiūrai, mes taip pat šiam tikslui neturėtume gailėti laiko. Svarbiausia katės kailio priežiūros užduotis – reguliarus kailiuko šukavimas.

Viena dažniausių klaidų, kurias daro daugelis kačių augintojų – mums įprastų plaukų priežiūros priemonių naudojimas. Tokiu atveju galite padaryti labai daug žalos, t. y. naudodami įprastas šukas ar plaukų šampūnus galite pakenkti ne tik augintinės kailiui, bet ir odai. Ieškodami specialiai augintinei skirtų šukų, turėsite išbandyti bent kelis variantus, kadangi privalote surasti priemonę, kuri ne tik efektyviai iššukuos augintinės kailiuką, bet ir masažuos katės odą – jei katei šukavimo procedūra nepatiks, galite būti visiškai tikri, kad ji bėgs iš jūsų rankų.

Jei katės kailis trumpas, veterinarijos klinika pataria augintinę šukuoti kelis kartus per savaitę. Šukavimui puikiai tiks specialios masažinės šukos arba šukos-pirštinė. Ilgaplaukių kačių priežiūra reikalauja daugiau laiko ir kantrybės. Ilgaplaukes kates būtina šukuoti bent kartą per parą. Jei to nedarysite, kailis pradės veltis. Be to, ilgaplaukės katės šukavimui prireiks kelių šukų. Visų pirma surinkite iškritusius plaukelius. Šiam darbui puikiai tiks minėtoji pirštinė. Tuomet kailio šukavimas tęsiamas naudojant šukas su stambiais ir retais dantukais. Šukuokite kailį, laikydamiesi plaukų augimo krypties. Trečiasis etapas – kailio iššukavimas su tankių dantukų šepečiu. Nepamirškite, kad turite elgtis itin atsargiai ir švelniai, kadangi galite katę užgauti arba sužeisti.

Veterinarijos klinika primena, kad kates prie šukavimo reikia pratinti nuo mažumės. Priešingu atveju, katė gali nesileisti šukuojama. Pratindami augintinę prie šukų, būkite kantrūs. Nepamirškite, kad katės instinktyviai saugosi ir gina savo kailiuką, todėl net ir į geriausius jūsų ketinimus gali žiūrėti priešiškai. Be to, siekdami maksimalaus rezultato, katę po šukavimosi apdovanokite žaidimais ar pamėgtu skanėstu.

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti kailiukui šėrimosi metu. Šio proceso metu keičiasi ne tik augintinės kailis, bet ir pavilnė, todėl net ir trumpo kailio augintinę reikėtų šukuoti dažniau nei įprastai. Taip ne tik palengvinsite šėrimąsi, bet ir pasirūpinsite augintinės sveikata, kadangi šėrimosi metu katės išlaižo itin didelį kiekį kailio, kuris patenka į skrandį ir sukelia vėmimą.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *