3 dažniausios jauno verslo klaidos

imoniu steigimas

imoniu steigimasVerslininko statusas jau pasidarė beveik madingas. Kaip ir verslininkų, taip ir verslų yra įvairių. Kadangi nėra vienos taisyklės, kuri versle tiktų visiems, jaunas verslas dažnai praeina tradiciniu klaidų keliu. Tad apžvelkime populiariausias ir daugiausiai pasekmių atnešančias klaidas.

Nepatikrinta idėja

Populiariausia klaida yra imones steigimas dar nepatikrinus idėjos. Tai reiškia, kad formalumų pildymas ir pirmosios investicijos skiriamos imones steigimas registru centras, o tik vėliau bandoma vertinti idėją ir jos pritaikymą prie klientų poreikių. Dažniausiai tokį žaidimą gali žaisti daug laiko ir lėšų turintys žmonės. Praktika rodo, kad verslai žlunga dėl verslininkų kaltės, o dažniausiai klaidos prasideda, kuomet net nebandoma pažinti savo kliento ir jo poreikių. Taip nepamatuota rizika ir rinkos nepažinimas reiškia sunkų startą ir ilgą piniginių srautų stabilizavimo periodą, bei išaugusią imones steigimas kaina.

Nėra investicijų į rinkodarą

Rinkodara yra viena iš tų kiekvieną verslą vežančių sričių. Investicijos į ją būtinos. Negalima tikėtis, kad imones steigimas pats savaime mus išlaisvins nuo klientų paieškos. Nesvarbu vykdomas imones steigimas klaipeda, ar imones steigimas kaune, reklama reikalinga kiekvienai prekei, o jos nebuvimas dažnai sužlugdo, net išskirtines prekes ar paslaugas teikiančias įmones.

Kita vertus, imones steigimas lietuvoje turi didelį pranašumą prieš verslumą didelėse valstybėse. Pirmiausiai todėl, kad mūsų pakankamai maža rinka tiesiog ištroškusi naujovių. Antra, gera rinkodara net ir paprasčiausią dešimt kartų matytą kinietišką niekutį gali paversti būtinybe kiekvienuose lietuvių namuose.

Rinkodarai šiandien yra ypač daug įvairių kanalų. Tarkim, socialiniai tinklai arba internetas. Beje, galimas imones steigimas internetu (tokių juridinių formų kaip mb ir uab imones steigimas). Ir šis kelias yra paprastesnis nei tradicinis pėdinimas į Registrų centrą.

Investuojama ne į komandą, o į sistemas

Verta pripažinti, kad įmonės steigimo etapai ir plėtros turėtų vykti standartiniu būdu. Tai reiškia, kad investuojame pinigus į geros komandos formavimą, gero produkto ar paslaugos rinkai pasiūlymą. Kuomet turime klientų apsčiai, galime ieškoti kelių kaip efektyviai organizuoti visus procesus. Verslo valdymo sistemos čia bus pats tas.

Dar prastesnis sprendimas yra imones steigimas su nepatikimais partneriais. Nors sakoma, kad norint toli nuvažiuoti reikia ieškoti komandos nario, to komandos nario prioritetai ir vizija turi sutapti su Jūsų. Kitu atveju, imones steigimas ir plėtra gali baigtis dar net nesulaukusi savo valandos.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *