Kaip prižiūrėti savo fotoaparatą?

Fotoaparatai

FotoaparataiFotoaparatas, nesvarbu ar skaitmeninis, ar veidrodinis, yra investicija ne vienai dienai, todėl reikėtų savo fototechniką būtina deramai prižiūrėti. Tinkama priežiūra garantuoja, kad fotoaparatas veiks nepriekaištingai ilgus metus ir džiugins kokybiškomis nuotraukomis. Tad didžiausios Lietuvoje elektroninės parduotuvės Pigu.lt specialistai dalinasi patarimais, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, naudojantis ir rūpinantis savo fotoaparatu.

Labiausiai kenkia daužymas

Fotoaparatai yra jautrūs prietaisai, todėl kiekvienas stuktelėjimas, krestelėjimas ir nukritimas net ir iš nedidelio aukščio, gali turėti neigiamos įtakos vaizdo kokybei. Todėl fotografuojant fotoaparatą visuomet pasikabinkite ant kaklo ar riešo. Jei netikėtai paleistumėte fotoaparatą, šis pakibtų ir nepasiektų žemės. Nenaudojamo fotoaparato nelaikykite tiesiog rankinėje ar tiesiog ant įvairių paviršių. Būtinai įdėkite į specialiai tam pritaikytą paminkštintą dėklą, kuris apsaugo nuo smūgių. Tai ypač aktualu tiems žmonėms, kurių namuose yra augintinių, verčiau nepalikti fotoaparato ant trikojo stovo, nes nežinia kada katinas gali jį palaikyti medžiu, į kurį privaloma įsiropšti.

Objektyvui reikalinga švara

Priekinis fotoaparato objektyvas yra svarbi fotoaparato dalis, todėl svarbu jį palaikyti visada švarų. Dulkės, purvas gali subraižyti objektyvą ir tai greitai pradės atsispindėti daromose nuotraukose. Todėl visada patikrinkite ar uždėjote objektyvo dangtelį, prieš dedant fotoaparatą į dėklą. Taip pat atidžiai valykite objektyvą, tam naudokite specialias priemones, kurių galite įsigyti bet kurioje foto įrangos parduotuvėje. Pirmiausia nupūskite dulkes, o tuomet valykite švelnia šluoste. Nevalykite objektyvo ranka ar marškinių atlapu – galite jį subraižyti. Jei neturite specialios šluostės, galite naudoti servetėlę, skirtą akinių stiklams valyti.

Objektyvui apsaugoti galima rinktis UV filtrą. Filtras apsaugo nuo dulkių patekimo ant objektyvo, taip pat nuo subraižymo. Jei susibraižys filtras, maža bėda, jis kainuoja nedaug ir jį pakeisti yra gerokai mažesnė investicija nei keisti visą objektyvą.

Fotoaparato laikymas

Fotoaparatą reikia laikyti sausoje, kambario temperatūros patalpoje. Fotoaparatą laikykite dėkle. Svarbiausia, jog negalima laikyti fotoaparato su išsuktu objektyvu. Išsukus objektyvą, fotoaparato vidus tampa pažeidžiamas, ant jo gali nusėsti dulkės, o jų jau taip paprastai nenuvalysi kaip nuo priekinio objektyvo. Jei dirbate fotoaparatu skirtingose temperatūrose, saugokite fotoaparatą nuo drėgmės ir kondensato, kuris susidaro atėjus iš šaltos erdvės į šiltą. Jei įtariate, jog fotoaparate gali pradėti kauptis drėgmė, įdėkite jį į maišelį su silicio dioksido gelio pakeliais, jie drėgmę išsiurbs.

Jei kurį laiką nenaudojate

Jei nenaudojate fotoaparato ar planuojate nenaudoti porą mėnesių, išimkite atminties kortelę ir bateriją ar akumuliatorių iš aparato. Jei planuojate fotoaparato nenaudoti ilgesnį laiko tarpą, kartas nuo karto įjunkite prietaisą ir įsitikinkite, jog fotoaparatas veikia ir nėra paveiktas aplinkos veiksnių ir vėl padėkite į saugojimo vietą.  Fotoaparatą ir visus jo priedus būtina laikyti sausoje vietoje.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *