Kas yra AMP puslapiai ir kuo jie svarbūs SEO

amp puslapiai

amp puslapiai

SEO bendruomenėje sujudimas – naujas puslapių formatas. Google ir Twitter pristatė naują puslapių formatą Amplified Mobile Pages arba AMP. Tai labai rimtas konkurentas Facebook Instant Pages. Gali būti, kad šis atvirojo kodo projektas užsiliks ilgam…

Kas yra AMP puslapiai?

AMP puslapiai yra tie patys interneto puslapiai tik be krūvos JAVA script kodų, didelių iliustracijų, daug visokių trečių šalių iframe kodų. Kitaip sakant, tai „švarūs“ tekstiniai puslapiai, skirti tiesiog skaitymui.

Jie ypatingi tuo, kad iš karto nepakrauna visų iliustracijų, o tai daro tik tada, kai lankytojas prie iliustracijos „privažiuoja“ savo mobiliajame įrenginyje. Kitas momentas – SCC failas negali viršyti 50 KB, taigi, jokių įspūdingų tekstų, lentelių, animacijų – tiesiog paprastas tekstas, skirtas skaitymui, švarus kodas ir jokių pašalinių detalių.

Kam gi tokių AMP puslapių prireikė?

Google pastebėjo, kad šiuolaikiniai interneto puslapiai yra gana griozdiški ir reikalauja nemažai kompiuterio resursų ir greito interneto, kad būtų pakraunami sklandžiai ir iš karto. Galingus įrenginius su greitu internetu turi ne visi. Būtent todėl ir buvo sukurtas naujas formatas, kai kur dar vadinamas aHTML, kuriuo sukuriamas puslapis – mobilioji puslapio versija.

Visiems, kas nori mėgautis turiniu, bet jungiasi per 3G ar 4G, o ne šviesolaidinį Wi-Fi, šie puslapiai yra tikras išsigelbėjimas.

Kodėl AMP puslapiai svarbūs SEO

Dar prieš pora metų Google visus perspėjo – kurkite lengvus puslapius ir pritaikykite juos mobiliesiems įrenginiams! Jei to nedarysite, nerodysime jūsų aukštai paieškoje, net jei ir esate to verti pagal visus kitus kriterijus. Dabar tai tapo nebe rekomendacija, o reikalavimu. Interneto svetainės, kurios dar nėra optimizuotos mobiliesiems įrenginiams krenta paieškoje. AMP įdiegti nėra sunku, todėl reikia tik pajudinti keletą vietų ir tinkamai optimizuoti puslapius. Jei naudojama WordPress sistema, tai tėra tik vieno įskiepio instaliavimas.

Google ir Twitter šį formatą sukūrė, nes yra įsitikinę, kad ateityje daugiau ieškosime naudodami telefoną, o ne kompiuterį. Jie iš dalies teisūs, todėl ir skiria šiam atvirojo kodo projektui tiek daug dėmesio.

Ką daryti puslapių savininkams?

Viskas, ką reikia padaryti, tai įdiegti AMP įskiepį ir nustatyti, kad rodytų puslapius ir įrašus. Visa kita bus atlikta automatiškai. Nereikia jokių žaidimų su peradresavimais ar canonical nuorodomis – visa tai išspręsta.

Neseniai Google pranešė apie glaudų bendradarbiavimą su WordPress, tad artimiausiu metu tikimasi, kad naujausios WordPress versijos iš karto turės AMP integravimą. Jau dabar kai kurių temų (dizaino) kūrėjai jau naudoja AMP rinkodaros tikslais – aiškina, kaip gerai SEO, nes jie jau automatiškai yra įdiegę AMP. Tai reklaminis triukas, tačiau šviesti svetainių kūrėjus reikia. Po 5 metų, to daryti jau nebereikės.

Kaip integruoti AMP į jūsų puslapį ir pasigerinti SEO, patars Taurusmedia.lt agentūros atstovai.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *