Kokiomis sąlygomis dabar išduodamas kreditas?

kreditas

kreditasNedidelė pinigų suma, suteikiama greitai ir patogiai – greitasis kreditas, kurias Lietuvoje vis dar viena populiariausių finansinių paslaugų finansų rinkoje. Ilgą laiką piktais liežuviais plakamos smulkiojo kreditavimo bendrovės metai iš metų bando įrodyti, kad skolintis nedideliam laikui yra ne tik patogu, bet ir ne taip brangu, kaip nuolat kalbama viešojoje erdvėje. Visgi, neseniai Seimas patvirtino kelias Vartojimo kredito įstatymo pataisas, pagal kurias Lietuvoje įsigalioja nauja tvarka, kurios reikės paisyti greitojo kredito bendrovėms. Jei svarstote apie nedidelę paskolą, greičiausiai Jums taip pat bus įdomūs šie nauji pokyčiai.

  • Mažesnės palūkanos. Ilgą laiką bankai ir politikai nuolat kaltino greitųjų kreditų bendroves dėl itin aukštų taikomų metinių palūkanų normų. Esą taip žmonės, pasiskolinę kelis šimtus eurų, turi atiduoti kone tūkstančius. Todėl naujos pataisos nustato kiek     žemesnes palūkanų normas ir įtvirtina joms lubas. Nuo šiol skolinantis pinigų iš greitųjų kreditavimo įmonių, klientams negalės būti taikomos didesnės nei 75 proc. metinių palūkanų normos. Tai šiek tiek sumažina paskolos kainą. O šalia šios eilutės įrašyta pataisa, priverčianti nustatyti žemesnį     administravimo mokestį, dar labiau sumažina greito kredito kainą.
  • Skolinsimės dienomis. Dar vienas faktas, kuris ne retai užtraukdavo visuomenės nemalonią ant smulkiojo kreditavimo įmonių, tai skolinimasis naktimis. Kreditas, suteikiamas visą parą, ne retai tampa ne tik finansine pagalba, bet kartais ir tikra pražūtimi. Nemažai atvejų, kai Lietuvoje gyventojai tamsiuoju paros metu skolinosi toli gražu ne duonai. Todėl Seimo nariai taip pat pasistengė ištaisyti ir šią klaidą. Nuo šiol kreditai išduodami tik dienos metu nuo 8 iki 20 valandos. Taip siekiama užkirsti kelią skolintis neadekvatiems asmenims ir tiems, kuriems finansinė pagalba nėra būtinybė, o greičiau būdas pasilinksminti. Dažniausiai būtent tokie klientai vėliau tampa nemokiais ir pratęsią įsiskolinimus.
  • Galėsime persigalvoti. Viešojoje erdvėje ne kartą teko skaityti įvairių istorijų, kaip neapgalvotai paimtas kreditas kone sugadino žmonėms gyvenimus. Todėl Seimo nariai, norėdami uždėti dar rimtesnį apynasrį greitųjų kreditų bendrovėms, pasirūpino ir šiuo klausimu. Jie nusprendė, jog privalu įteisinti „atšalimo   laikotarpį“. Numatytos dvi dienos, per kurias po paskolos paėmimo galite grąžinti visus pasiskolintus pinigus ir nutraukti sutartį be papildomų mokesčių ar palūkanų.

 

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *