Kur gali būti įrengiama saulės elektrinė nuosavuose namuose?

Ketinantiems įsirengti saulės elektrinę fiziniams asmenims dažnai kyla klausimų dėl jos įrengimo. Juk saulės elektrinės ne tik užima šiek tiek vietos, bet ir planuojant darbus reikia atsižvelgti į lokaciją, kad gaunamos saulės energijos kiekis būtų kuo didesnis. Aptarkime kur dažniausiai įrengiamos saulės elektrinės ir kokius jų montavimo niuansus verta žinoti.

Namų stogas

Dažniausiai saulės elektrinės įrengiamos ant gyvenamųjų namų stogų. Tam tinka tiek šlaitinis, tiek plokščias stogas. Ant šlaitinio stogo saulės elektrinė montuojama tiesiogiai, o jei stogas plokščias – saulės elektrinės moduliai tvirtinami ant profilių, kad būtų gaunamas tinkamas statumo kampas. Prieš montuojant saulės elektrinės modulius turi būti pasirūpinta stogo sandarumu ir būkle, poreikiui esant atlikti remonto darbai. Taip išvengiama nesklandumų, kai prireikus atlikti stogo remonto darbus, reikia laikinam išmontuoti saulės elektrinės modulius. Beje, naujos statybos namams kai kuriais atvejais (priklausomai nuo projekto ir statybos technologijų) saulės elektrinės moduliai gali būti naudojami vietoje stogo dangos.

Garažas/ priestatas/ lauko terasa

Nedidelės saulės elektrinės gali būti montuojamos ant garažo vartų, priestatų, lauko terasos, sandėliuko ar kito šalia namo esančio pastato stogo. Žinoma, šiuo atveju specialistai apskaičiuoja ar nedidelio priestato stogo ploto pakaks visiems moduliams, kurie reikalingi norint pagaminti reikiamą elektros energijos kiekį. Be to, moduliai gali būti montuojami ir keliose vietose bei generuoti elektros energiją tam pačiam namui.

Žemės plotas

Pageidaujant, saulės elektrinės gali būti montuojamos ir ant žemės. Ant šalia namų esančio nenaudojamo žemės ploto sumontuojami saulės elektrinės moduliai, kurių pagaminta elektros energija tiekiama į namą. Beje, saulės elektrinės modulių montavimas ant žemės turi vieną pranašumą – šiuo atveju būna lengviau ir patogiau nuvalyti elektrinės modulius nei jiems būnant ant stogo. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje modulių nuvalymo funkciją puikiai atlieka lietus, šis privalumas didelės reikšmės neturi.

Geriausiai tinkanti saulės elektrinės montavimo vieta pasirenkama atsižvelgiant į individualias savybes bei užsakovo poreikius. Tariantis su specialistais įgyvendinami visi sprendimai, kad saulės elektrinė būtų namų aplinkai netrukdantis ir rūpesčių nesukeliantis elementas. Beje, šiuolaikiška saulės modulių išvaizda dažnai tampa ir estetikos namų aplinkai suteikiančiu akcentu.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *