Kiekvienas tekstilės gaminys privalo turėti etiketę, ant kurios būtų nurodomi svarbiausi gaminio duomenys, audinio sudėtis ir priežiūros būdai (t. y. pateikiama informacija apie skalbimą, lyginimą ir t. t.). Šiandien tekstilinės etiketės atlieka ne tik informacijos perdavimo, bet ir prekės ženklo formavimo funkciją, todėl čia vis dažniau spausdinami ir brūkšniniai kodai, bendrovės logotipai ar kita grafinė informacija.
Tarpusavyje tekstilinės etiketės skiriasi įvairiais išoriniais aspektais – dydžiu, formomis, spalvomis ir t. t. Nepaisant minėtųjų skirtumų, svarbiausias visoms etiketėms keliamas reikalavimas yra jų atsparumas mechaniniam ir cheminiam poveikiui. Šių laikų gamintojai naudoja išskirtinai aukštos kokybės medžiagas ir taiko šiuolaikines gamybos technologijas, siekdami užtikrinti, kad ant medžiagos pateikta informacija išliktų net ir tuo atveju, jei gaminys bus intensyviai nešiojamas, dažnai skalbiamas ir valomas.
Tekstilinių etikečių dizainas priklauso nuo daugybės atskirų rodiklių – parduodamo gaminio, jo paskirties, įmonės filosofijos ir stiliaus sprendimų. Džiugu tai, kad šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia realizuoti pačias novatoriškiausias dizaino idėjas ir pasiūlyti įvairių formų, spalvų ir dydžių etiketes. Rinkodaros specialistai teigia, kad prekės sėkmę ir pardavimo rodiklių augimą lemia įvairios smulkmenos, tarp jų – ir etiketės dizainas, todėl šio ignoruoti tikrai nereikėtų. Jei šioje srityje esate naujokai ir nežinote, kokią etiketę pasirinkti konkrečiu atveju, siūlome pasitarti su minėtosios srities profesionalais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus.
Paprastai tekstilinėms etiketėms naudojamos tvirtos struktūros juostelės, gaminamos iš nailono, poliesterio ir satino. Ekspertai teigia, kad šiandien minėtosios medžiagų rūšys užima lyderių pozicijas, vertinant visą tekstilinių etikečių rinką. Be to, minėtosios medžiagos leidžia dirbti su įvairiais spaudos būdais. Šiuo atveju galima kalbėti ir apie terminį pernešimą bei karštą įspaudimą.
Tekstilinės etiketės, gaminamos iš nailono, paprastai būna baltos spalvos su juodais spaudos ženklais. Šios etiketės gali būti įvairių dydžių ir skirtingų išmatavimų. Tokios etiketės nesisluoksniuoja kirpimo vietose. Svarbiausias minėtųjų etikečių privalumas – jų pigumas ir gamybos paprastumas. Itin didelio dėmesio sulaukia satino etiketės. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, etiketės gali būti matinės arba blizgios. Šis sprendimas siejamas su prabangia estetika. Tiesa, kirpimo vietose gali pradėti irti kraštai, todėl paprastai jos lenkiamos pusiau, įsiuvant abu jos galus. Poliesterio etiketės suteikia galimybę rinktis iš gana plataus spaudos spalvų spektro. Paprastai naudojamos matinės poliesterio etiketės. Tiesa, šiuo atveju reikalinga spaudos klišė.