Automobilių šviesų svarba

zibintu remontas
zibintu remontas

Prastai veikiančios automobilio šviesos gali sukelti avarines situacijas ir pabloginti bendrą automobilio valdymo komfortą. Jeigu kažkas sugedo, jau kelyje jums kiti vairuotojai specialiais gestais praneš apie tai, kad reikalingas zibintu remontas. Dažniausiai kelyje padaromas gestas du kartus sugniaužiant rankas, kas reiškia, jog kažkas negerai su šviesomis. Tačiau be viso to, kad žibintai automobiliui svarbu dėl techninių dalykų, jie yra ir tapę eismo dalyvių komunikacijos priemone.

Šviesos – kaip akys – ir susikalbėjimas kelyje

Taigi, viena vertus, zibintu remontas būtinas, norint užtikrinti saugumą. Kita vertus, zibintu reguliavimas, jų įjungimas ir išjungimas taip, kad matytų kitas vairuotojas, kažką reiškia. Vairuotojai paprastai kelyje negali persimesti keliais žodžiais ir kažką vienas kitam pasakyti. Jie yra priversti dirbti kiek kitaip: stengiantis susikalbėti su signalu arba žibintais. Pietų šalyse pastebėsime, kad mašinos iš tiesų labai dažnai viena kitai pypia, išlaiko tikrai akivaizdžius garso signalus. Lietuvoje tai nelabai įprasta ir nemaža dalis vairuotojų dėl tokio pypimo tikrai tiesiog išsigąstų. Galvotų, kad kažkas labai rimto nutiko. Taigi, šviesos gali tapti savotiškomis akimis, susikalbėjimo kelyje galimybe. Tačiau reikia turėti omenyje tai, kad su šviesomis kalbant reikia žinoti, kas ką reiškia. Jeigu lekiant greitkeliu jums iš priekio vis mirksės mašinos, tai greičiausiai reikš, kad kažkur stovi policija. Jeigu mirksės labai intensyviai ir dar kažką rodys – veikiausiai tai reikš, kad kažkas negerai su jūsų mašina. Gal patys važiuojate be šviesų, gal kas nors dega ar kt. Nors apie tai, kad važiuojate be šviesų, vairuotojai praneš tiesiog patys ilgesniam laikui išsijungdami savas arba parodydami kažką rankomis.

Vienaakės mašinos

Akivaizdu, kad zibintu remontas tikrai reikalingas tiems vienaakiams piratams, važinėjantiems tarp miestų. Pasitaiko tokių mašinų, pas kurias žiba tik vienas žibintas. Dažniausiai tuomet kelyje nuolat sulaukiamos pastabos iš kitų vairuotojų, išreiškiamos aukščiau aptartais būdais. Tačiau zibintu remontas Vilnius neprieinamas, kai esi kelyje. Tad kartais dar tenka privažiuoti iki ten, kur gali susitvarkyti. Vairuotojams nepatinka tik vieną akį turinčios mašinos, nes jos klaidina. Tamsoje žibintai padeda suvokti priešais esančios mašinos plotą, tūrį, nes žibintai šviečia kraštuose. Jeigu yra tik vienas žibintas, tamsoje galvoji, kad čia motorinė priemonė, motociklas ar motoroleris, nes nežinai, kad yra dar viena neuždegta lempa.

Avarinės, apšviečiančios ir salono šviesos

Kartais zibintu reguliavimas pasirenkant „ilgas“ arba „trumpas“ šviesas taip pat tampa komunikacijos įrankiu. Jeigu iš priekio atvažiuoja mašina, kuriai vyksta faru reguliavimas, kuri staiga ima važiuoti „ant ilgų“ ir jus apakina, tai turbūt ženklas, kad užsimiršote. Turbūt pats važiuojate ant ilgų šviesų, apšviečiančių ilgą nuotolį. Jas galima naudoti naktį už miesto tuomet, kai priekyje jokių kitų mašinų tikrai nesimato. Tačiau kartais vien dėl to, kad yra ne vienodas sviesu reguliavimas, ne vienodame aukštyje jos kabo, galima susilaukti vairuotojų pykčio. Reikėtų atsargiai rinktis šviesų aukštį, nes tai tikrai gali daug ką nulemti kelyje. Jeigu kiti važiuojantys vairuotojai nuolat mirkčioja, o jūs važiuojate su trumpo nuotolio šviesomis, gal jos taip sukeltos, kad atrodo, kaip ilgos.

Žibintų gedimai

Kokie žibintų gedimai atgins į auto servisą? Gali būti sugedęs lempu reguliavimas, kada negali pasikeisti ilgas ir trumpas. Taip pat zibintu remontas neabejotinai bus būtinas ir tuomet, kai kuri nors lempa, fara, žibintas išvis neveiks.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *