Darbuotojų paieška – kokia nauda įmonei?

Viena iš kertinių žmogiškųjų išteklių valdymo dalių yra darbuotojų paieška, kurios metu yra atrandamas pats geriausias ir daugiausiai reikiamų kvalifikacijų turintis specialistas. Žinoma, kad efektyvumą yra nelengva pamatuoti, tačiau žinoma, kad tai turi būti daroma greitai, nes neretai įmonės negali sau leisti kelis mėnesius ieškoti „tobulo“ darbuotojo, todėl neretai viską geriau patikėti specialistams, kurie šioje sferoje turi daugiausiai patirties, o ne patiems tuo užsiimti, nes pradedant nuo nulio, vien iki pareigybių apibrėžimo ar darbo skelbimo paruošimo gali praeiti daugybė laiko, o ką jau kalbėti apie dešimtis telefoninių pokalbių ar interviu su kandidatais.

Darbuotojų paieška yra tarsi visas ciklas, kuris pirmiausiai prasideda nuo įmonės poreikių supratimo ir užsibaigia su naujojo darbuotojo pristatymu bei jo darbo pradžia. Tikriausiai daugeliui pagalvojus apie šį terminą, pirmiausia į galvą šauna tokie žodžiai kaip kandidatų atranka, darbo reikalavimai ir t.t.. Bet tai yra tik dalis tiesos, nes viskas pasirenkant tinkamiausią darbuotoją yra ypač svarbu ir nėra galima praleisti net pačios smulkiausios paieškos dalies.

Efektyvi atranka reiškia, kad pasirinktas kandidatas pozicijai yra geriausias iš visų rastų, turi reikalingus darbui įgūdžius, kvalifikacijas, o kartais net talentus. Kita vertus, efektyvia darbuotojų paieška galima pavadinti paiešką, kuri įvyksta įmonei nepatiriant didžiulių nuostolių ir tai nėra apsibrėžiama tik pačia atranka, bet ir žiūrint į ilgalaikę organizacijos ateities perspektyvą. Trumpai tariant, žmogiškųjų išteklių arba personalo skyrius besivadovaujantis reikalingomis gairėmis užtikrina, kad prie komandos ir bendruomenės prisijungs iš visų pusių pats tinkamiausias kandidatas.

Tiesa, tos pačios organizacijos gali pasirinkti atlikti visą šį procesą visiškai kitaip arba tiesiog nesivadovaudami viena ar kita rekomenduojama gaire, tačiau dėl to jos gali užtrukti ilgiau ir tai joms kainuos daugiau iš finansinės pusės. Gali būti, kad lėšos iš viso bus išmestos „tarsi į balą“, jeigu bus pasamdytas visiškai netinkamas kandidatas. Ir čia nėra apsiribojama praradimais ilguoju laikotarpiu, o apskritai, darbuotojas bus apmokytas ir jis paprasčiausiai išeis, o tai reiškia, kad organizacijos išlaidos kandidato atrankai bei paruošimui darbui buvo netikslingai panaudotos arba visiškai nuostolingos.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.