Erdvios virtuvės baldai: pasirinkimo kriterijai

virtuvės baldai

virtuvės baldaiJei turite erdvią virtuvę ir norite ją atnaujinti, neskubėkite keliauti į didžiuosius prekybos centrus. Pirmasis jūsų darbas – susidaryti aiškią viziją, kokie virtuvės baldai atitiks jūsų ir jūsų šeimos lūkesčius. Pavartykite interjero žurnalus, pasidomėkite naujausiais dizainerių darbais. Tik tiksliai žinodami, kokie baldai jums bus reikalingi, galėsite realizuoti savo kūrybinę viziją.

Įvertinkite kokybę

Nepamirškite, kad virtuvės baldai atlieka ne tik estetinę, bet ir praktinę funkciją, todėl racionaliai įvertinkite jums siūlomų gaminių kokybę. Praktika rodo, kad didžiausias pirkėjų palankumas rodomas išparduodamiems baldams. Deja, viena dažniausių produkcijos nukainojimo priežasčių yra pasta jų kokybė arba nepraktiškas naudojimas, todėl susižavėję užrašu „Pigūs kokybiški baldai“, gerai pagalvokite, ar nebūsite apgauti. Žinoma, didelės kainos taip pat negali užtikrinti optimaliausio rezultato – gali būti, kad šių baldų gamybai buvo naudojamos išskirtinės medžiagos, o pati kolekcija atitinka naujausias dizainerių vizijas, tačiau tai dar nereiškia, kad šiais baldais būsite patenkinti. Svarbiausia, ką turite padaryti – kiek įmanoma objektyviau įvertinti baldo išorės, ergonomikos, ilgaamžiškumo ir kainos santykį. Nepamirškite apie bendrą valgomojo interjero viziją – virtuvės baldai turi išlaikyti vientisą stilių.

Vidinis išplanavimas

Didelė virtuvė leidžia įgyvendinti novatoriškiausias idėjas ir realizuoti originaliausius sumanymus, todėl viskas priklauso nuo jūsų vaizduotės laisvės. Dažniausias sprendimas – bendros virtuvės ir valgomojo ar svetainės zonos įrengimas. Virtuvę galite atskirti dailiu baru ar jaukia salele. Taip ne tik optimizuosite erdvę, bet ir pasirūpinsite virtuvės praktiškumu. Be to, bendra virtuvės ir svetainės erdvė leidžia palaikyti smagius pokalbius su šeimos nariais ar artimaisiais. Jei virtuvėje praleidžiate daug laiko, pagalvokite apie talpias spinteles ir lentynėles, kurias galite dėstyti laikydamiesi simetrijos ar asimetrijos principų. Nepamirškite, kad apgalvotas spintelių išdėstymas leidžia optiškai sumažinti arba praplėsti valgomojo erdvę. Pagalvokite apie vyno barą ir atviras lentynas, kuriose galėsite laikyti dailius virtuvės aksesuarus.

Praktiniai niuansai

Svarbiausias virtuvės planavimo rodiklis – patogi kasdienė namų ruoša. Pagalvokite apie stalčių ir lentynų atidarymo mechanizmus. Geriausias sprendimas – prisilietimu valdoma begarsė sistema. Nepamirškite patogaus stalviršio. Erdvioje virtuvėje būtina didelė maisto ruošimo zona. Beje, objektyviai įvertinkite savo ūgį – stalviršis turi būti patogiame aukštyje, t. y. dirbdami neturite susilenkti. Pagalvokite apie kasdien naudojamą buitinę techniką, indus ar įrankius – šie turi būti pasiekiami ranka. Nedėkite jų į aukštas lentynas ar sunkiai pasiekiamas spinteles. Jei nenorite minėtosios technikos laikyti ant stalo, pagalvokite apie įmontuojamas sistemas ir specialias erdves daiktų laikymui, pvz., lentynas su atskirais skyreliais įrankiams.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *