Maudymosi kostiumėliai: trumpa istorija

maudymosi kostiumėliai

maudymosi kostiumėliaiPirmieji maudymosi kostiumėliai pasirodė kur kas anksčiau nei yra manoma. Pirmieji bikiniai – tai ne dvidešimto amžiaus išradimas. Senovės graikės ir romėnės dėvėjo  panašius apdarus į dabartinius bikinius, su kuriais keliaudavo į pirtis. Vėliau daug metų šie bikiniai buvo primiršti, ir ilgus šimtmečius moterims teko dangstyti savo kūną. Maudynės vandens telkiniuose labiau priminė pabraidžiojimą po vandenį, nes paprasčiausiai ilgi drabužiai neleido kitaip mėgautis vandens malonumais.

Sunku net įsivaizduoti, kiek laiko užtrukdavo, kol maudymosi kostiumėliai išdžiūdavo po maudynių – aštuonioliktame ir devynioliktame amžiuje moterys maudėsi dėvėdamos sukneles. Taip, jos ne tik braidydavo po vandenį – išlikę ne taip ir mažai piešinių, kuriuose vaizduojamos moterys besipliuškenančios vandenyje. Atrodytų, kad jos maudosi su tokia  pat apranga, kaip ir vaikšto pasipuošusios kasdien, tad sunku pasakyti, ar šie drabužiai buvo pritaikyti specialiai maudynėms. Vargu.

Dvidešimto amžiaus pirmaisiais dešimtmečiais galime pastebėti, kad maudymosi kostiumėliai tampa atviresni. Tikrai ne tokie atiri, kokie jie yra dabar, tačiau ir kur kas trumpesni nei buvo prieš tai. 1920-1930 metais jau galime pamatyti gana atvirų vientisų maudymukų, kurie šiek tiek primena ir tokius, kurie dabar itin madingi – maudymukų šonuose yra iškirpti medžiagos gabalai, kurie atidengia daugiau kūno.

Bikinių eros pradžia galima laikyti 1946 metus, kuomet pasirodo pirmieji tokio tipo maudymosi kostiumėliai. Po aštuoniolikos metų pasirodė pirmųjų sportinių bikinių linija – sportiškos figūros modeliai demonstruoja šiuos maudymosi kostiumėlius. 1970 metais pasirodo itin seksualūs vientisi maudymosi kostiumėliai, ir atrodo, kad maudymukų kūrėjai varžosi, kas sukurs labiausiai kūną atidengiančius maudymukus. Tai jiems sekasi puikiai.

Kai pasirodo populiarus tv serialas „Gelbėtojao“, moterys atrodo tiesiog pamišusios dėl tokio tipo maudymosi kostiumėlių. Jos mielai renkasi ryškius vientisus maudymosi kostiumėlius, tačiau iki pat 2000 metų tikrai nebuvo galima rasti didelį maudymosi kostiumėlių modelių pasirinkimą – apkūnioms moterims maudymosi kostiumėlius tenka siūtis ar rinktis iš to, kas yra siūloma. Dvidešimt pirmojo amžiaus pradžioje situacija pasikeičia – pardavėjai jau siūlo tikrai didelį maudymosi kostiumėlių pasirinkimą, tad visų figūros tipų savininkės gali atrasti labiausiai patinkančius maudymukus.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *