Ruošiantis naujam sezonui sode ar sodyboje – pirmiausias darbas, kurį reikia nudirbti pavasarį – pradėti pjauti žolę. Dažniausiai daugelis šeimininkų ne itin mėgsta šį darbą, nes jis vargina, atima nemažai laiko ir yra gana nuobodus. Tačiau vejapjoves gaminantys technologai ir įmonės siūlo išbandyti naujausius gaminius, kurie pritaikyti patogiam, greitam ir dinamiškam naudojimui. Su naujausiomis technologijomis net ir nuobodu darbas gali tapti įdomesnis.
Pasirinkimai skirtingiems poreikiams
Šiandien rinkoje galima rinktis iš įvairių stilių ir funkcionalumo vejapjovių. Populiariausios – akumuliatorinės, elektrinės arba lengvosios vejapjovės, kurios naudojamos privačiuose soduose. Kokią rinktis? Atsakyti vienareikšmiškai visuomet sunku. Dažniausiai pasirinkimas priklauso nuo to, kokią funkciją vejapjovė turėtų atlikti. Jeigu žolę pjaunate retai ir ji kaip reikiant paauga, Jums tiks elektrinis prietaisas, jei norite, kad darbas vyktų sklandžiai ir tyliai – patogu rinktis akulumiatorinę vejapjovę. O jei žolės plotų turite nedaug, galbūt investuoti į galingą prietaisą nereikia ir užteks tik lengvosios vejapjovės.
Vienas lauke ne karys
Kai jau išsirinksite žolės pjovimo techniką, labai svarbu žinoti, ką ir kaip prie jos taikyti. Vejapjovė gali būti gerokai funkcionalesnė ir atlikti kelis darbus, jei pasirūpinsite tinkamais jai pritaikytais priedais.
- Pjovimo diskai. Jei renkatės vejapjove, kuri darbą atlieką pjaudama diską, visuomet naudinga pasirūpinti ir atsarginėmis dalimis. Geriausia, jei sode visuomet turėsite papildomą diską. Dažnai nutinka, kad neplanuotai sulūžus darbo įrankiui, šeimininkai neturi kuo juos pakeisti. O jei į sodą užsukate tik savaitgaliais, gal ir įsigyti atsarginės detalės nebus kur ir kaip.
- Pjovimo valai. Deja, bet vejapjovės, kurios pjauna pjovimo valais kartais genda dažniau nei dirbančios su pjovimo diskais. Todėl šeimininkams, kurie naudoja šią techniką, ne pro šalį pasirūpinti valų atsargomis. Tai naudinga padaryti kartu su vejapjovės pirkimu ir reguliariai atsargas pasipildyti.
- Apsauga. Pjaunant žolę dažniausiai tenka ne tik ją užuosti, bet retkarčiais ir paragauti, o po darbo ir valytis nuo drabužių bei batų. Kad žolė nesiblaškytų visur aplink ir netrukdytų dirbti, paranku įsigyti vejapjovės apsaugą, kuri palengvins ir supaprastins žolės pjovimo darbą.