Omega 3, omega 6 ar gerųjų rūgščių kompleksas?

omega3

omega3Dažnai kalbėdami apie omega 3 ir omega 6 pamirštame, kad šios rūgštys yra nepakeičiamos žmogaus organizmui. Tačiau jos turi būti vartojamos tik tam tikru ir tiksliai išmatuotu santykiu. Bėdos atsiranda dėl to, kad omega 6 yra lengviau įsisavinama su maistu, o jo perteklius ne tik slopina omega3 veikimą, bet ir gali rimtai pakenkti sveikatai.

Verta atsisakyti kompleksų

Medikai labai atsargiai vertina gamintojų sukurtus kompleksus. Juk omega 3 nauda bus juntama tik tada, kuomet sudarys su omega 6 balansą santykiu 1:1. Tačiau vitaminų kompleksų gamintojai retai kada atsižvelgia į žuvų taukus gersiančio žmogaus mitybos racioną. Tiksliau puikiai naudojasi statistinio vidurkio pagimdytais stereotipais.

Paprastai omega 6 gaunamas su maistu (augalinis aliejus, kiaušiniai, paukštiena, mėsa, žemės riešutai, javai, sojos pupelės ir k.t.). Tuo tarpu, omega 3 vartojimas yra gyvybiškai reikalingas. Tačiau šią medžiagą labai sunku gauti ir pasisavinti su maistu. Tiesą pasakius, sunkiau pasisavinti tinkamą jos kiekį, nei gauti. Naudingųjų rūgščių randama lašišoje ar kitoje riebioje žuvyje. Taip pat daug šių mediagų turi avokadas, linų sėmenys, graikiniai riešutai, sojos produktai, aliejai.

Dienos normos omega 3 1000mg kaina nesiekia nei euro. Ir nesvarbu, kurioje omega 3 eurovaistinė bus įsigyjama.

Rūgštys po vieną

Todėl medikai rekomenduoja, savo dienos mitybos racioną praturti vitaminais, nes omega 3 žuvų taukai nauda yra neabejotina. Juk omega 3 papildai yra naudingi širdies veiklai, kraujagyslių ir smegenų veiklai, sąnariams, imunitetui, bendram fiziniam tonusui palaikyti. Žuvų taukai gerina miego kokybę, turi teigiamų ir būtinų savybių vaiko vystymuisi. Nereikai, net minėti, kad omega3 dėka greičiau auga plaukai, nagai, gražėja oda.

Medikai pastebi ir tai, kad vartoti omega3 rekomenduojama visiems, be išeities. Tuo tarpu, omega 6 turėtų būti vartojami tik prieš tai pasitarus su mediku arba vaistininku. Taip pat būtina šiuo skaičiumi pažymėtą rūgštį gerti tiksliai pagal nustatytą dozę. Negalima jos perdozuoti.

Dar vienas privalumas omega3 naudai – omega 3 kaina yra mažesnė nei omega 6, arba kompleksų.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.