Centrinė perkančioji organizacija pakeitė žaidimo taisykles – nuo šiol perkamos bus tik kokybiškos vertimo paslaugos

kokybiškos vertimo paslaugos

kokybiškos vertimo paslaugosVertimo paslaugos yra vienas iš dažniausiai viešųjų įstaigų užsakomų paslaugų. Deja, viešųjų pirkimų įstatymas labai apribojo paslaugos pirkėjus. Nuolat įstaigos papuldavo į keblią padėtį dėl nupirktų paslaugų kokybės ir jos įvertinimo kriterijų. Todėl Centrinė perkančioji organizacija (CPO) tarė STOP. Nuo šiol pirkti už valstybės piliečių pinigus bus galima tik kokybiškas paslaugas.

Vertimui raštu reikalavimai

Nuo šių metų pradžios jeigu vertimo biuras nori dalyvauti viešojo pirkimo konkurse turi atitikti visas specifikacijas. Nors perkančioji organizacija pati gali sudaryti reikalavimų sąrašą CPO rekomenduoja, kad:

  • vertimo namai turėtų pateikti darbuotojų kvalifikaciją įrodančius dokumentus;
  • kad kokybiškos vertimo paslaugos būtų perkamos iš besispecializuojančių specialistų. Tai reiškia, kad konkuruojantys vertėjai jau turėtų patirties reikiamoje srityje, tarkim, medicinoje, teisėje ar kitoje, priklausomai nuo paslaugas užsakančios įstaigos veiklos;
  • kokybiškos vertimo paslaugos būtų perkamos tik iš bendrovės, kuri dirba nemažiau nei tris metus, o dar svarbiau, kad dirba pelningai;
  • vertimo paslaugos kaina būtų adekvačiai maža, o tai reiškia, kad negali kaina viršyti rinkoje vyraujančios, tačiau ir negali būti kelis kartus mažesnė;
  • vertimu biuras vilniuje kainos būtų neskirstomos pagal regionus, tarkim, vertimo paslaugos kaune ir vertimu biuras klaipeda kainuotų panašiai.

Sinchroninio vertimo specifikacija

Sinchroninio vertimo žodžiu paslaugos pirkimui taikomi praktiškai analogiški reikalavimai kaip ir vertimui žodžiu, tačiau papildomai vertėjai turi pateikti savo stažuočių liudijimus, taip privalo būti nuo dviejų iki dešimties darbo dienų laikas dokumentų pateikimui. Be to nėra taisyklės, kad kokybiškos vertimo paslaugos būtų perkamos vienoje organizacijoje, kaip ir vertimo žodžiu įranga.

Taigi, kokybiškos vertimo paslaugos gali būti perkamos skaidant konkursą į kelis etapus arba dalis. Techninės specifikacijos nurodo konkursą laikyti įvykusi tik tuo atveju, jeigu jame dalyvavo bent trys bendrovės. Tačiau šio punkto nesilaikymui yra įvairiausių išlygų.

Jeigu perkamos yra vertimo paslaugos internetu pakanka konkursą atlikti žodžiu. Tam nereikia pateikti dokumentų. Jeigu perkamas didelės vertės paslaugų paketas, tuomet konkuruojančioms bendrovėms būtina pristatyti dokumentus.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *