Saulės jėgainės Jūsų būstui: ekspertai aptaria jų privalumus

Ar žinojote, kad jeigu saulės energija būtų visoje Žemėje teikiama vos vienai valandai, galėtų patenkinti pasaulinius mūsų visų energijos poreikius vienerius metus? Neabejotina, kad saulė yra galingas energijos šaltinis, ir nors mes negalime tik surinkti dalį šios energijos, šios galios panaudojimas įrengiant saulės elektrinę gali į gerą pakeisti planetą. Jeigu saulės jėgainės aktualios ir Jums, pats metas aptarti jų privalumus.

Ir efektyvu, ir ekonomiška

Nors saulės jėgainės praeityje buvo plačiai kritikuojamos dėl brangumo ar neefektyvumo, dabar saulės energija pasirodė esanti itin naudinga – ne tik aplinkai, bet ir Jūsų ekonomikai. Lietuvoje sparčiai augant elektros kainomis, tuo spėjo įsitikinti ne vienas individualių namų savininkas.

Dėl turimų saulės kolektorių dotacijų ir vis konkurencingesnių kainų rinkoje saulės energija tampa pagrindiniu energijos šaltiniu vis daugiau šeimų. Pastaraisiais metais technologija buvo drastiškai patobulinta ir buvo papildyta saulės baterijų saugojimo sistemomis, todėl saulės energija tapo žymiai efektyvesniu švarios energijos šaltiniu net ir Lietuvoje, kur saulėtų orų nėra labai daug.

Saulės energijos privalumai:

1. Atsinaujinantis energijos šaltinis

Tarp visų privalumų, kuriuos teikia saulės jėgainės, bene svarbiausia yra tai, kad saulės energija yra tikrai atsinaujinantis energijos šaltinis. Jis gali būti naudojamas visose pasaulio vietose ir yra prieinamas kiekvieną dieną. Saulės energija bus prieinama tol, kol turėsime saulę, todėl saulės šviesa mums bus prieinama mažiausiai 5 milijardus metų, kai, pasak mokslininkų, saulė užges.

2. Sumažina Jūsų mėnesines elektros sąskaitas

Kadangi dalį savo energijos poreikių patenkinsite elektra, kurią pagamino jūsų saulės jėgainės, jūsų sąskaitos už elektrą pastebimai sumažės. Žinoma, kiek tiksliai sutaupysite sąskaitoje, priklausys nuo įrengtos saulės jėgainės dydžio ir sunaudotos elektros ar šilumos.

3. Plačios panaudojimo galimybės

Saulės jėgainės sukaupta energija gali būti naudojama įvairiems tikslams. Galite gaminti elektros energiją (fotovoltinė) arba šilumą (saulės šiluminė energija). Saulės energija gali būti naudojama elektros energijai gaminti vietovėse, kuriose nėra prieigos prie energijos tinklo, vandens distiliavimui regionuose, kuriuose yra ribotas švaraus vandens tiekimas ir net palydovams kosmose maitinti. Įspūdinga, tiesa?

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *