Ką daryti su odos pertekliumi po svorio numetimo?

Kas lemia odos pertekliaus atsiradimą po svorio numetimo?

Oda yra didžiausias kūno organas, veikiantis kaip apsauginis barjeras ir saugantis organizmą nuo žalingų aplinkos veiksnių.

Vidinis odos sluoksnis susideda iš baltymų, įskaitant kolageną ir elastiną. Kolagenas sudaro 80 proc. žmogaus odos struktūros, suteikia stangrumo ir tvirtumo. Elastinas odai suteikia elastingumo.

Didėjant svoriui, oda išsiplečia, kad atsirastų vietos didesniam pilvo ir kitų kūno dalių augimui. Nėštumas yra vienas šios plėtros pavyzdžių. Kai oda yra gerokai ištempta ilgesnį laiko tarpą, kolageno ir elastino skaidulos yra pažeidžiamos, todėl praradus daug svorio, oda nesugeba susitraukti atgal ir lieka suglebusi.

Kadangi odos perteklius nėra tamprus, pacientams gali kilti mobilumo ir higienos problemų. Efektyviausia išeitis šiuo atveju – odos pertekliaus pašalinimas. Šiame straipsnyje aptarsime kelis, pagrindinius šios intervencijos pranašumus.

  1. Geresnė laikysena

Žmonės, turintys taisyklingą laikyseną turėtų stovėti tiesiai, iškišę krūtinę ir smakrą į priekį. Esant pernelyg dideliam kabančios odos svoriui, stuburas negali tinkamai išsitiesti, kaklas palinksta į priekį, todėl gali kilti daug stuburo ir griaučių – judėjimo sistemos problemų. Pilvo plastika gali padėti išvengi šių problemų.

  • Nugaros ir kaklo skausmų pašalinimas

Kaip minėjome anksčiau, sunkių odos raukšlių nešiojimas kūnui sukelia daug nereikalingo streso. Tai taip pat sukelia diskomfortą nugaroje ir kakle. Tai ypač aktualu, jei dėl papildomo svorio yra spaudžiamas stuburas ir nervai. Po odos pašalinimo, pacientai patiria daug mažiau įtampos šiose vietose ir išvengia stiprių skausmų.

  • Geresnis mobilumas ir didesnis pasitikėjimas savimi

Dažniausia odos pertekliaus zona yra pilvo srityje. Kai tos odos yra daug žmogui gali būti sunku apsitarnauti ir atlikti kasdieninės veiklos darbus. Pilvo plastika ne tik suteikia daugiau laisvės ir galimybių, bet ir padidina žmogaus savivertę ir pasitikėjimą savimi ir savo išvaizdą.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *