Koks gali būti turto vertinimas?

Turto vertinimo gali prireikti įvairiais atvejais. Tam kad vertinimas būtų atliktas tinkamai ir profesionaliai, pirmiausia reikia rinktis patikimą vertintoją, kuris darbą atliks nepriekaištingai. Vertinimai gali būti skirtingi, todėl jeigu ir Jums reikalingas turto vertinimas, verta pasidomėti, kaip ir kada jis atliekamas.

Koks turtas gali būti vertinamas?

Turtas gali būti įvairus, todėl ir turto vertinimas priklauso nuo to, kokį turtą reikia įvertinti.

  • Kilnojamo turto vertinimas. Dažnai kilnojamo turto vertinimas atliekamas kai reikia įvertinti  ūkinį turtą, elektronikos prietaisus, papuošalai iš tauriųjų metalų. Dažnai toks vertinimas reikalingas perleidžiant ar dovanojant turtą.
  • Nekilnojamo turto vertinimas. Dažnai užsakoma procedūra, kai perkamas arba parduodamas turtas. Vertinant nekilnojamąjį turtą, atsižvelgiama į tai, kada pastatytas būstas, kokia jo kvadratūra, koks įrengtas šildymas. Taip pat atsižvelgiama į tai, kokia yra panašių objektų rinkos kaina ir kokiomis kainomis panašūs būstai neseniai buvo parduoti panašioje vietoje. Taip nustatoma turto vertė, kuri pagrindžiama išsamia ataskaita.
  • Automobilio vertinimas. Automobilių vertinimas gali būti reikalingas perkant ar parduodant automobilį, taip pat kai reikia nustatyti patirtą žalą po eismo įvykio. Vertintojas atvyksta apžiūrėti automobilio, o tuomet apskaičiuoja jo vertę atsižvelgdamas į pagaminimo metus ir detalių nusidėvėjimą.
  • Įmonės vertinimas. Įmonės turto vertinimas reikalingas perkant ar parduodant įmonę. Vertinant įmonę, skaičiuojama ne tik tai, koks yra jos pelnas, bet ir prognozuojama plėtra. Taip pat vertinama ir tai, kokios kainos yra įmonės akcijos. Taip pat vertinimas priklauso ir nuo įmonės turimų finansinių įsipareigojimų.

Kas atlieka vertinimą?

Turto vertinimas kartais painiojamas su turto vertės skaičiuoklėmis. Pavyzdžiui, šiuo metu internete galima rasti įvairių pasiūlymų, kur užpildžius tam tikrą formą, galima sužinoti, kiek vertas yra Jūsų butas ar namas. Kaina pateikiama labai greitai ir nereikia gaišti laiko ieškant vertintojo. Tačiau tai nėra tikrasis vertinimas, kuris yra laikomas patikimu.

Turto vertinimą atlieka specializuotos agentūros, kurios užsiima tik tuo. Pavyzdžiui, jeigu Jums reikalingas nekilnojamojo turto vertinimas, nes ketinate pirkti būstą ir skolintis pinigų iš banko, Jums bus reikalingas profesionalus NT vertinimas. Tokį gali atlikti tik sertifikuotos kompanijos. Be to, pasitaiko atvejų, kai bankas, suteikdamas paskolą, pageidauja, kad turtą būtų įvertinę kažkas iš vertintojų, kurie laikomi patikimais banko. Dažnai tokiu atveju bankas net pateikia sąrašą vertintojų, kurių vertinimas banke laikomas patikimu.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *