Namai be chalatų – ne namai

chalatas

chalatasNamai daugeliui mūsų yra vienintelė vieta, kur galime visiškai atsipalaiduoti. Tingūs rytai, ramios popietės ir jaukūs vakarai neatsiejami nuo patogios aprangos. Vienas tokių drabužių – chalatai. Jie kūną glosto ne tik po malonių vandens procedūrų, bet ir po dienos darbų. Tačiau prastas drabužis gali tiesiog sugadinti ūpą. Todėl chalatus reikėtų rinktis apdairiai, įsitikinus audinio ir drabužio pasiuvimo kokybe.

Skirtingos medžiagų dovanos kūnui

Medžiagų, iš kurių siuvami chalatai moterims, nėra labai daug. Tam atrinkti tik geriausiomis savybėmis pasižymintys audiniai. Paprastai tai būna arba medvilnė, arba šilkas, arba šių medžiagų deriniai su sintetiniais priedais. Pastarieji paryškina audinių privalumus arba suteikia naujų.

Medvilnė – natūralus audinys, chalatams naudojamas jau labai seniai. Ji idealiai tinka šalia kūno arčiausiai esantiems drabužiams. Medvilnė visiškai nesielektrina ir yra labai higieniška. Medvilniniai moteriski chalatai pasižymi tvirtumu, atsparumu skalbimui, ilgaamžiškumu. Jie puikiai tinka ne tik po vonios malonumų, bet ir tiesiog kasdieniam dėvėjimui namuose. Šis natūralus audinys leidžia kūnui kvėpuoti ir efektyviai sugeria drėgmę, tad vilkėti tokį drabužį – vienas malonumas.

Kitas chalatų siuvimui dažnai naudojamas audinys – šilkas. Šilkinis chalatas nuo seniausių laikų yra prabangos, valdžios, galios simbolis. Kadaise šilkiniais drabužiais vilkėdavo tik turtuoliai. Laimei, šiandien kiekviena dama gali pasijusti karaliene – tereikia švelnaus, kūnu slystančio rūbo. Šilkas, kaip ir medvilnė, leidžia odai laisvai kvėpuoti. Jis dar geriau sugeria prakaitą, nelimpa prie odos, todėl ypatingai gerai tinka šiltajam metų laikui. Šilkiniai drabužiai visiškai nedirgina odos, yra tvirti, lengvi ir gražūs.

Dalis chalatų yra sintetiniai. Puikus pavyzdys – atlasiniai chalatai. Atlasas paprastai audžiamas iš šukuotų sintetinių siūlų. Verta žinoti, kad kartais tam naudojama ir medvilnė. Atlasinis audinys labiausiai primena šilką. Jis toks pats švelnus, slidus ir lygus. Be to, jis tvirtas. Galima sakyti, kad tai – pigesnė šilko alternatyva. Vis dėlto sintetinis audinys ne taip gerai sugeria drėgmę, gali dirginti odą. Todėl jis tinkamesnis ramiam poilsiavimui. Panašiai gali būti dėvimi ir kiti sintetiniai chalatai.

Kaip susirasti geriausią?

Daugelis žmonių chalatus pasirenka spontaniškai, vejami emocinio dirgiklio. Kitaip tariant, nusiperkamas pats gražiausias, dailiausiais motyvais išmargintas namų drabužis. Tačiau neretai įsigijus tokį pirkinį tenka nusivilti. Net ir gražiausi chalatai internetu moterims nedžiugins, jei bus pamiršti kiti atrankos kriterijai.

Vienas jų, žinoma, yra medžiaga. Jis gali būti susijęs su dėvėjimo proga, aplinkybėmis. Pavyzdžiui, vienokio chalato norisi žiemos vakarais, kitokio – ką tik išlipus iš lovos, trečio – po malonių SPA procedūrų ir ketvirto – tiesiog leidžiant laiką namuose. Šiltuoju metų laiku ir norint pasijusti prabangiai puikiai tiks atlaso arba silkiniai chalatai moterims. Atvėsus orams, norint išsaugoti šilumą geriausias sprendimas yra medvilnė, kilpinis audinys, flanelė.

Kitas svarbus pasirinkimo aspektas – priežiūra. Prieš įsigyjant chalatą tikrai verta peržiūrėti etiketes. Jose pateikta drabužio priežiūros informacija – puikus atrankos motyvas. Net kai rūpi sutaupyti, chalatai moterims akcija neturėtų lemti sprendimo tuo atveju, jei audinį sunku prižiūrėti. Pavyzdžiui, šilką rekomenduojama skalbti tik rankomis, šaltame vandenyje. Medvilnę sunku lyginti, todėl jai reikėtų taikyti lengvo gręžimo skalbyklės funkciją.

Žinoma, svarbus ir drabužio dydis. Šiuo atveju geriau laisvesni medvilniniai ar šilkiniai chalatai. Juk komfortas – svarbiausia tokių drabužių savybė. Taip pat svarbu įsitikinti kokybe. Verta apžiūrėti siūles, audinio kraštus, kišenių ir sagų simetriškumą. Nekokybiški chalatai moterims tik gadins ūpą ir reikalaus papildomų išlaidų taisymui.

Kai norisi ramybės, nieko nėra geriau už savus namus. Jei juose – puiki atmosfera, telieka susirasti, kur sudėti patogūs, gražūs chalatai ir įsisupti į vieną iš jų. Pasirinkti mieliausią drabužį paprasta, o apgalvotos paieškos rezultatas – niekaip neįkainojamas jaukumas ir komfortas.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *