Vakarų škotų baltųjų terjerų maitinimas

Norint išauginti Vakarų Škotų baltąjį terjerą su geru eksterjeru, būtina jau nuo pirmų gyvenimo savaičių vadovautis sveikos mitybos taisyklėmis. Likučiai nuo stalo šuniukui visiškai netinka dėl prieskonių gausos. Jūsų augintis savo racione turi turėti šiuos produktus:

skotu terjerai

-Mėsos (jautienos, arklienos, avienos)

-Jūrų ir upių žuvis (virta)

-Kiaušiniai

-Pienas, jogurtas, pasukos, varškė.

-Daržovės (žalios morkos, kopūstai visų rūšių, žalios ir virtos, petražolės, svogūnai, salierai, česnakų lapai)

-Vaisiai (slyvos, razinos, obuoliai, kriaušės)

-Javai (avižos, soros, grikiai ir kt.)

Negalima:

***Cukraus šunyčiams nedėti nei į košes, nei į kokius nors kitus maisto derinius. Tai neigiamai veikia dantų augimą, sukelia odos bėrimų įvairovę.

*** Prieskonių ir aštrių pagardų.

*** Venkite produktų, kuriuose yra alkoholio, net mažomis dozėmis, tai sukelia šuniukams skrandžio bei žarnyno gleivinės nepakankamumą.

*** Kiaulienos galūnių, kiaulių galvų, tai gali sukelti Vakarų škotų baltajam terjerui  virškinimo sutrikimų.

*** Negalima šuniukui duoti kaulų, jie užkemša žarnyną, gali pažeisti tiesiąją žarną ir sukelti vidurių užkietėjimus.

*** Nepermaitinkite šuniukų. Persivalgymas yra labai pavojingas ir kenksmingas, nes galite sukelti skrandžio hiperekstenziją, padidėja apkrova inkstams ir kepenims. Be to, šuniukų permaitinimas esant intensyvam augimo periodui gali sukelti skeleto ir raumenų nepakankamumus. Vakarų škotų baltasis terjeras turėtų būti šeriamas dažnai, bet mažomis porcijomis, todėl įsitikinkite, kad jo skrandis nėra ištampytas nuo maisto (tai gali išprovokuoti išvaržos atsiradimą).

*** Upės žuvys gali būti pateikiamos tik kruopščiai išvirtos – tai yra dėl to, kad daugelis gėlavandenių žuvų yra kaspinuočių nešėjai.

Jei pas sveiką šunį maistas nuolat lieka, tai turėtųmėt sumažinti porcijos dalį. O jei atvirkščiai, kai šuniukas nuolat laižo indą, ir ilgai nenueina nuo savo indelio, jo tūrinys turėtų būti padidintas.

Sotaus vakarų škotų baltojo terjero ženklas yra jo ramus miegas, alkanas šuniukas neranda sau vietos ir visą laiką inkščia.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *