Durys ir jų savybės

durys

durysĮsirengiant būstą, vienas iš svarbių jo elementų yra durys. Durų pasirinkimas priklauso nuo jų paskirties – vienokias duris rinksimės namo lauko įėjimui, kitokias – buto, dar kitokiomis savybėmis pasižymės vidaus durys. Tačiau bet kuriuo atveju, prieš pasirinkdami duris, turėtumėte gerai išsiaiškinti visas durų charakteristikas, pavyzdžiui, labai svarbios mechaninės lauko durų savybės, todėl pardavėjo galite pasidomėti, ar durims atlikti kokie nors mechaniniai bandymai, taip pat turėtų būti išbandytos ir priešgaisrinės tokių durų savybės.

Kaip žinia, durys padeda išvengti pašalinių aplinkos garsų, tad akustinės durų savybės yra taip pat labai svarbios. Pirkdami duris, pasiteiraukite, kiek decibelų jos gali atlaikyti. Rekomenduojama, kad išorės durų akustinis rodiklis būtų bent jau 30 decibelų. Jeigu šis durų rodiklis yra tinkamas, tuo pačių bus geras ir durų sandarumas. Ši savybė labai priklauso nuo durų tarpinės, todėl pasižiūrėkite, ar, darinėjant durų varčią, tarpinė prisispaudžia tolygiai, ar durų briauna yra idealiai tiesi, o stakta lygiagreti briaunai.

Pirkdami lauko duris, išsiaiškinkite, kaip pagamintas durų konstruktyvas, koks panaudotas užpildas. Tai labai svarbu, kad dėl temperatūrų skirtumo nepradėtų kauptis kondensatas, o vidinė durų pusė nedrėktų, nes tai gali pakenkti ir šalia durų esančioms sienoms. O pagal konstruktyvą yra parenkama spyna. Jeigu durys yra paprastos medinės, į jas neverta dėti įmantrios spynos, nes tokios durys vis tiek nebus labai saugios. Saugesnis variantas, kai spyna yra įdedama durų gamybos metu iš vidaus, o ne pastačius duris – iš išorės. Pirmuoju atveju, norint spyną išimti, reikėtų ardyti ir durų varčią. Be to tokios durys gražiau atrodys.

Labai svarbus durų elementas – užraktas. Pavyzdžiui, šarvuotoms lauko durims gali būti naudojami širdeliniai – cilindriniai užraktai. Tokios durys yra patogios ir gali ištarnauti virš 50 metų, tačiau jos nėra visiškai saugios, nes jas nesunku išlaužti. Duryse gali būti įmontuota plokštelinė spyna. Šis užraktas daug sudėtingesnis, jeigu bus bandoma jį atrakinti ne tos spynos raktu per jėgą, paprasčiausiai bus sulankstytas užrakto mechanizmas, o spyna neatsirakins.

Šiais laikais durų apdailą galima pasirinki įvairiausią, durys gali būti laminuotos, iš drožlių plokštės, natūralaus medžio ir kt. Tačiau vienos medžiagos labiau tiks vidaus durims, o kitos – lauko. Pavyzdžiui, lauke durys su mediniais elementais išsiklaipys, laikui bėgant pasidarys negražios. Šiuo atveju labiau tiktų metalinės durys.

 

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *