Įmonės buhalterinė apskaita: kam patikėti ją tvarkyti?

buhalterinė apskaita

buhalterinė apskaitaVisus verslininkus vienija bendra pareiga: tvarkinga įmonės buhalterinė apskaita. Šios apskaitos rūšies vedimo tikslas yra žinoti ir informuoti atsakingus asmenis apie įmonės finansinę veiklą, t.y. buhalterinė apskaita teikia duomenis išoriniams finansinės atskaitomybės vartotojams žinias apie įmonės disponuojamą turtą, informuoja apie įmonės gautą pelną/ patirtą nuostolį per tam tikrą ataskaitinį laikotarpį, nurodo kaip savininkai pasiskirstys uždirbtą pelną, ir visa tai turi būti tvarkoma laikantis apskaitos principų. Todėl šiame darbe reikalingas kruopštumas, nešališkumas, racionalumas, analitinis mąstymas ir kiti asmeniniai bruožai. Taigi, kaip atsirinkti tą, kuriam patikėsi savo vidutinio dydžio įmonės buhalterinę apskaitą?

Iš pažiūros atsakymai į šį klausimą du: rinktis buhalterį arba apskaitos tvarkymo paslaugas teikiančią įmonę. Tačiau kaip išsirinkti naudingiausią variantą?

Iš karto apsvarstykime pinigine prasme, kuris pasirinkimas racionalesnis. Užsisakant įmonių apskaitos tvarkymo paslaugas, darbdavys jau sutaupys išlaidas susijusias su socialinio draudimo ir gyventojų pajamų mokesčiais. Įmonės kviečia drąsiai derėtis dėl suteiktų paslaugų įkainių, tačiau užmokestį už paslaugas reikia labai atidžiai ir apgalvotai aptarti sutartyje, kad ateityje nekiltų įtarimų, jog atsiskaitymas už paslaugas nepagrįstai didelis. Auditoriai- konsultantai pataria, tokioje sutartyje apibrėžti fiksuotą mėnesinę įmoką, kuri, šalių susitarimu, gali būti koreguojama.

Samdomas buhalteris dirbs su tomis priemonėmis, kurias jam suteiks darbdavys, o privati įmonė dirba su naujausiomis programomis. Renkantis pastarąjį variantą, darbdaviui nereikės rūpintis buhalterio darbo vietos sąlygų gerinimu, pirkti kanceliarines prekes, įsigyti specialias kompiuterines programas ir pan.

Buhalterines paslaugas teikiančios įmonės yra įsigijusios civilinės atsakomybės polisus. Be to, pasirašyta paslaugos teikimo sutartimi yra užtikrinama komercinės paslapties apsauga. Tai verčia jaustis saugesniam ir tikėti, jog įmonės duomenys bus tvarkomi profesionaliai. Deja, su įmonėje dirbančiu buhalteriu sudarius netgi visiškos materialinės atsakomybės sutartį, bus sunku išsireikalauti nuostolių padengimo dėl apskaitos klaidų.

Šios įmonės taip pat garantuoja, jog atsiradus unikaliai su apskaitos tvarkymu susijusiai situacijai, kurios nepajėgia išspręsti pavestas specialistas, skubiai ras tinkamą sprendimą kitas specialistas, nes įmonėje dirba daug kvalifikuotų darbuotojų. Bet jeigu nusprendėte samdyti buhalterį, pasirūpinkite, kad jis galėtų konsultuotis su specialistais, gilinti savo žinias lankydamas kursus ir pan. Patirtis teigia, jog nemažai klaidų buhalteriai padaro dėl savo turimų pasenusių žinių, nesupratimo naujų poįstatyminių aktų. Netvarkingai ar klaidingai tvarkoma buhalterinė apskaita gali užtraukti įmonės vadovui baudas.

Taigi, išanalizavus pagrindinius kriterijus, išaiškėjo, jog vidutinio dydžio įmonei Lietuvoje santykinai naudingiau rinktis buhalterinę apskaitą tvarkančią įmonę, o ne buhalterį.

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *