Ne, šis klausimas nėra ištrauktas iš keliolikos metų senumo archyvo, kuomet burnos higienos procedūra dar tik žengė pirmuosius žingsnius mūsų šalyje. Pastarasis natūraliai kyla asmenims, kuriems burnos higiena nėra asmeniškai pažįstama patirtis. Jei kažkas šią procedūrą į savo dienotvarkę įtraukia porą kartų per metus ar net dažniau (priklausomai nuo dantų būklės bei specialistų rekomendacijų), tai vis dar yra nemažai tokių, kurie burnos higienisto paslaugų vengia sąmoningai. Ir tai nebūtinai yra asocialūs, asmens higiena nesirūpinantys žmonės: kai kuriems viskas, kas susiję su odontologo kabinetu, sukelia panišką baimę…Burnos higiena, priklausomai nuo individualios dantų būklės bei, savaime suprantama, psichologinio nusiteikimo, gali sukelti diskomfortą, tačiau šis bus neabejotinai mažesnis nei pasekmės, laukiančios leidus dantims „pelėsiais ir kerpėmis“ apaugti…
Jei reguliariai valotės dantis, naudojate tarpdančių siūlą bei burnos skalavimo skystį, tai nereiškia, jog burnos higienisto paslaugos jums nėra reikalingos. Minkštos, plika akimi nematomos apnašos, nekruopščiai šias nuvalius, vos per kelias dienas gali mineralizuotis ir virsti kietais dantenų akmenimis. Burnos higiena – procedūra, kurios metu, specialiai tam skirta įranga ar mechaniniu būdu, pašalinamos kietosios bei minkštosios apnašos, nupoliruojamas dantų paviršius. Rezultatas? Estetiškai patrauklesnė šypsena, suteikianti daugiau pasitikėjimo savimi bei, svarbiausia, prevencinė priemonė prieš galimus dantų pažeidimus. Laiku nepašalinti dantų akmenys susiję ne tik su nemaloniu burnos kvapu, bet ir dantenų uždegimu, ėduonies, paradantozės ar net dantų netekimo pavojumi. Nesunku atsakyti į klausimą, kuri, minėtų pasekmių ar odontologų apskritai, baimė yra labiau pagrįsta.
Susiruošusiems vizitui pas burnos higienistą, specialistai visų pirma pataria nusiraminti: jei kažkas internetiniame forume guodžiasi, jog burnos higiena – baisiausia patirtis jų gyvenime, tai tikrai nereiškia, jog ir jūsų laukia valanda kančios. Ši procedūra didesnį fizinį diskomfortą gali sukelti asmenims, turintiems iš prigimties jautresnius dantis bei tiems, kuriems jau yra prasidėjęs paradontozės procesas (dėl aptirpusio danties kaulo atsiveria nebe emalis, tačiau kur kas jautresnis dentino sluoksnis). Jei procedūros metu jausitės itin nemaloniai, reikalaukite vietinės nejautros. Net burnos higienos metu patirtas skausmas neturėtų jus atbaidyti nuo tolimesnių procedūrų. Pasikartosime, jog tai – prevencinė priemonė, padedanti išvengti tolimesnių burnos sveikatos sutrikimų.