Juvelyriniai dirbiniai iš baltojo aukso mėgstami ne visų

juvelyriniai dirbiniaiJuvelyriniai dirbiniai pagal užsakymą dažniausiai gaminami iš aukso, sidabro arba platinos. Juvelyriniai dirbiniai – katalogas gali pagelbėti renkantis gaminį. Bet kuriuo atveju reikia prisiminti, kad baltąjį auksą išsirinkti yra kiek sudėtingiau nei kitą brangųjį metalą. Jau vien todėl, kad šis metalas nesibraižo, o norint suteikti dirbiniui ryškumo ir blizgesio verta dirbinį padengti medžiaga, kurią juvelyrai vadina rodžiu. Kita vertus, labai dažnai darome klaidas prižiūrėdami net ir pačius brangiausius juvelyrinius dirbinius.

Juvelyriniai dirbiniai Klaipėdoje retai kada būna gaminami iš baltojo aukso. Uostamiestyje kitaip nei juvelyriniai dirbiniai Vilnius didesnio dėmesio sulaukia sidabras arba platina. Gana įprasta praktika patapo netgi vestuvinių žiedų gamybai naudoti sidabrą arba paauksuotą sidabrą. Beieškantys “juvelyriniai dirbiniai Klaipėda” rečiau renkasi gaminius iš katalogų, o dažniau užsako individualius užsakymus ir renkasi autorinius juvelyrinius dirbinius.

Ne ką mažiau populiarus yra gintaras, iš kurio daromų gaminių parodos jau tapo pavasarine pajūrio tradicija.

Ieškantys “Juvelyriniai dirbiniai Mažeikiai” taip pat kaip ir “juvelyriniai dirbiniai Kaunas” ar Šiaulių krašto kraštietis internete naršantis “Juvelyriniai dirbiniai Šiauliuose” dažniausiai pirmenybę teikia auksiniams gaminiams. Juk krikštynoms, vestuvėms, jubiliejams, moterims ir vyrams juvelyriniai dirbiniai – puiki dovana bet kokia proga. Auksinės apyrankės ar žiedai jau tapo kai kurių ceremonijų tradicijų dalimi.

Mados vėjai atnešė aukso ir sidabro papuošalų inkrustavimą brangakmeniais ir perlais. Tokia dovana sužavės kiekvieną.

Dirbinių priežiūra

Verta paminėti, jog skirtingų metalų juvelyrinių dirbinių priežiūra skiriasi. Norintys atgaivinti jau pasenusią grandinėlę turėtų ją įmesti į butelį su muiluotu vandeniu. Jeigu tai nepadės gaminį galima netgi švelniai patrinti šepetėliu. Tokia, rodos, daugiau negu, kad paprasta procedūra užtikrina auksinių gaminių švarą ir spindesį.

Sidabrui reikia stipresnių priemonių. Sidabras patamsėja nuo rūgščių, kurių apstu aplinkoje. Šias apnašas nuims muiluotas vanduo, iš kuriame porą valandų, pabuvusį sidabrinį dirbinį reikia nupoliruoti minkšta, amoniake suvilgyta, šluoste,

Tiek auksinius, tiek sidabrinius dirbinius reikia periodiškai dezinfekuoti spiritu. Tuomet, bet koks metalas Jus ilgai puoš, Jums ilgai tarnaus ir taps ilgaamže Jūsų šeimos relikvija.

 

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *