Kaip sukurti savo straipsnių katalogą

straipsnių katalogas

Turite nenaudojamą domeną ir laukiate, kol jo galiojimas pasibaigs? Žinokite, galite domeną paversti gana pelningu projektu. Reikia labai nedaug. Planas gana paprastas, kaip iš tokio domeno uždirbti pinigų. Pirmiausia, padarote jį straipsnių katalogu. Tada pradedate talpinti į jį SEO straipsnius. Ne už dyką – keli eurai už straipsnį nėra dideli pinigai užsakovui, tačiau jums pakaks vos 5 straipsnių per mėnesį, kad toks domenas ir jo hostingas atsipirktų.

Skaičiuokime: Domenas metams kainuoja 11 eurų. Hostingo paslauga – dar 20 eurų metams. Aišku, galima rasti ir pigesnių. Viso puslapis reikalauja bent 30-35 eurų per metus išlaidų.

Jei vieno straipsnio patalpinimas kainuotų 3 eurus, per mėnesį galite tikėti ne mažiau, kaip 5 straipsnių. Tai 15 eurų per mėnesį arba 180 eurų per metus. Vienam straipsniui publikuoti sugaištate apie 1 minutę. Taigi laiko atžvilgiu toks puslapis irgi jūsų nenuskriaustų.

Kaip sukurti SEO straipsnių katalogą

Štai keletas konkrečių žingsnių, ką reikia daryti:

  1. Kiekvieną mėnesį gaukite bent po 3-5 nuorodas į savo straipsnių katalogą.

    Tai galima padaryti iš skelbimų puslapių, kitų straipsnių. Tai padės jūsų katalogo autoritetui ir vertei.

  2. Įdiegiame WordPress turinio valdymo sistemą.

    Ji nemokama, be to tiro daug naudingų nemokamų įskiepių, kurie padės valdyti straipsnių katalogą.

  3. Išsirenkame tinkamą dizainą.

    Kad viskas atrodytų natūraliau, siūlau rinktis žurnalo (Magazine) tipo dizainus ir išdėstymą.

  4. Susikuriame pagrindines kategorijas.

    Jos galėtų būti šios: Laisvalaikis ir pramogos, grožis ir mada, sveikata, namai ir aplinka, verslas, visuomenė, technologijos, transportas. Vėliau kategorijas galima skaidyti į mažesnes subkategorijas. Pavyzdžiui, verslą galima suskirstyti į tokias subkategorijas: finansai, paslaugos, el. parduotuvės, įmonės, rinkodara ir reklama.

  5. Paruošiate informacinius puslapius

    Pavyzdžiui: kaip patalpinti straipsnį ir kontaktai. Papildomai galite parašyti ir SEO straipsnių nauda arba straipsnių publikavimo taisyklės puslapius.

  6. Patalpinate keletą straipsnių pradžiai.

    Jei jų neturite, pabandykite užsisakyti valstybinių institucijų naujienlaiškius, kuriuose spaudos tarnyba nuolatos publikuoja pranešimus spaudai – nemokamą turinį, kuriuo galima pasinaudoti. Niekas nenorės publikuoti straipsnių į visiškai tuščia katalogą…

  7. Susikuriate straipsnių talpinimui skirtą el. pašto dėžutę.

    Ją tikrinti reikės kas dieną, todėl pasirūpinkite, kad galėtumėte laisvai komunikuoti su norinčiais pas jus talpinti straipsnius.

Atrodo viskas paprasta? Iš tiesų taip ir yra. Bet reiktų nepamiršti, kad straipsnių katalogas turi būti visiškai funkcionalus ir veikti nepriekaištingai. Tam reikia keleto WordPress įskiepių, kurie padėtų jums tinkamai valdyti straipsnių katalogą.

Straipsnių katalogui reikalingi WordPress įskiepiai

Straipsnių katalogui reikalingi keli svarbūs įskiepiai:

  • SEO įskiepiai, pavyzdžiui Yoast, All in one SEO, Rank Math sutvarko visas smulkmenas ir padeda sutvarkyti daug vidinio SEO elementų.
  • Neveikiančių nuorodų tikrinimo įrankis Broken link checker yra labai naudingas siekiant apsivalyti nuo jau nebeveikiančių atgalinių nuorodų.
  • Jetpack, Wordfence Security, Bullet proof security, WP Ninja, All In One WP Security & Firewall yra įskiepiai skirti užtikrinti saugumą ir apsaugoti nuo pradedančiųjų programišių antpuolių.
  • Kad puslapis būtų patikimas ir saugus, dar reiktų įsidiegti SSL sertifikatą. Kad jis veiktų tinkamai, Really Simple SSL įskiepis padeda bene geriausiai.
  • Akismet yra vienas iš geriausių įskiepių, padedantis filtuoti spaminius komentarus, kurių bus tikrai nemažai. Jei turite Jetpack, tai Akismet galima prijungti per šį įskiepį. Labai reikalinga funkcija, kitaip turėsite daug vargo su šiukšliniais komentarais.
  • Papildomai galite įsidiegti prisijungimo arba registracijos apsaugą, vadinamąjį captcha. Ši funkcija visur prašo įrodyti, kad nesate robotas. Apsaugo nuo šiukšlinimo ir automatinių straipsnių publikavimo botų.
  • WP Optimize išvalo nereikalingus failus, kurių nemažai prisikaupia, kai prie straipsnių katalogo jungiasi daugiau autorių. Taip pat padeda taupyti serverio resursus.
  • Papildomai galima įsidiegti ir WP Smush įskiepį, kuris optimizuoja paveikslėlius ir sumažina jų dydį.

Visi minėtieji įskiepiai yra nemokami, nereikia išleisti nė cento, nebent vėliau pageidausite daugiau funkcijų, kai puslapis padidės dramatiškai ir sunkiai susitvarkys su kylančiais iššūkiais.

Keturi uždarbio iš straipsnių katalogo būdai

Yra keturi būdai, kaip galite užsidirbti iš straipsnių katalogo:

Google Adsense

Įdiekite Google Adsense kodą kad būtų rodoma Ads reklama. Kas mėnesį gausite po kelis eurus, nes lankomumas nebus labai didelis bent jau pradžioje.

Sitewide nuorodos

Įdėkite mokamas nuorodas per visą puslapį (sitewide). Tokios nuorodos gali būti įdedamos keliems mėnesiams ar metams. Tik pasižymėkite, kada jos baigiasi, kad galėtumėte paprašyti jas pratęsti. Taip pat galima pardavinėti nuorodas senuose straipsniuose, jei klientas neprieštarauja, kad jo straipsnyje būtų kitos įmonės nuoroda.

Padavinėkite prisijungimus.

Vartotojai, kurie straipsnius talpina didesniais kiekiais greičiausiai prašys nuolaidos. Pasiūlykite už 50 eurų metams įsigyti galimybę talpinti straipsnius neribotai. Jums reikės tik sukurti vartotoją ir numatyti Autoriaus (ne pagalbininko ar redaktoriaus) teises. Tada tas vartotojas galės pats publikuoti straipsnius be jokių apribojimų.

Straipsnių talpinimas

Pardavinėkite pavienių straipsnių talpinimą. Klientas atsiunčia straipsnį el. paštu, jie patalpinate ir gaunate kelis eurus. Talpinimas gali būti 3-15 eurų.

Pažįstate straipsnių rašytoją? Galite tarpininkauti ir taip užsidirbti keletą eurų nuo kiekvieno straipsnio už jo parašymą.

Keletas valandų per mėnesį ir senas niekam nereikalingas domenas gali pradėti nešti šiokius tokius pinigus. Beje, nepamirškite susimokėti mokesčių 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *