Kur publikuoti SEO straipsnį?

Turite SEO straipsnį ir reikia jį kažkur publikuoti? Užduoti – ne iš lengvųjų, tačiau viskas įmanoma. Pirmiausia, straipsnį tinkamai paruoškite publikavimui. Suraskite autorinėmis teisėmis neapsaugotą iliustraciją, kurią naudosite straipsnyje. Galbūt straipsnio pabaigoje norėsite įterpti kokį paaiškinamąjį video apie tai, kas rašoma. Sutvarkykite nuorodas. Jei straipsnyje yra pastraipų pavadinimai, suformatuokite jas kaip H2 arba H3 antraštės, bet nebūtinai tekstą pajuodinkite. Dydžio keisti nereikia, nes keliant į leidinį šie nustatymai greičiausiai dings.

Kai viskas paruošta, galite pradėti publikavimo procesą.

SEO straipsniai gali būti publikuojami:

  • SEO straipsnių kataloguose;
  • Asmeniniuose tinklaraščiuose;
  • Nišiniuose tinklaraščiuose;
  • Regioninėje žiniasklaidoje;
  • Forumuose;
  • Socialiniuose tinkluose.

Populiariausia vieta publikuoti SEO straipsnius yra katalogai. Jie yra dviejų rūšių – nemokami ir mokami.

Štai keletas mokamų leidinių. Patalpinimas kainuoja vos 5 eurus.

O štai ir keletas nemokamų straipsnių katalogų, kuriuose galima talpinti straipsnius:

Straipsniukatalogas.eu

Ezinios.lt

Tekst.us.lt

e-nuoroda.lt

veikla24.lt

krvi.lt

vain.lt

verano.lt

SEO straipsniu galima publikuoti ir savo įmonės tinklaraštyje, tačiau reiktų atsižvelgti į kokybę. Ne visi straipsniai yra pakankamai kokybiški ir tikslūs, nes jų tikslas nėra informuoti skaitytojus, o tik pareklamuoti tam tikrus raktinius žodžius.

SEO straipsniai gali būti publikuojami ir verslo kataloguose. Štai pavyzdžiui rekvizitai.vz.lt kiekvienos įmonės aprašyme yra skiltis Įmonės naujienos. Ten galima publikuoti straipsnį su aktyvia nuoroda. Tik reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad nuoroda šiame portale yra „nofollow“ ir pozicijoms didelės reikšmės neturi. Nepaisant to ji yra vertinga, nes svarbios ne tik pozicijos, bet ir paties puslapio autoritetas.

SEO straipsnį galima publikuoti ir LinkedIn socialiniame tinkle. Jis yra indeksuojamas Google robotų, tačiau išeinančios nuorodos taip pat yra su „nofollow“ atributu. Dar viena vieta, kur galima dėti savo straipsnius yra banga.tv3.lt forumas. Kiekvienas vartotojas turi savo Dienoraštį, kuriame galima rašyti, ką tik nori. Su laiku dienoraščiai yra indeksuojami, kad ir kokie trumpi jie būtų. Dar straipsnis gali būti įdedamas į turinio publikavimo platformą Medium.com. Visur nuorodos yra su „nofollow“ kodu, todėl tiesiogiai įtakos pozicijoms jos neturi. Bet puslapio autoritetui padeda. Taip pat yra matomos visų pagrindinių nuorodų vertinimo platformų (Moz, Afhrefs, SEMrush, Majectic).

Forumuose taip pat galima publikuoti SEO straipsnius, tačiau reiktų atminti, kad juose esančios nuorodos greičiausiai yra „nofollow“, be to Google yra specialiai sumažinusi forumų ir komentarų nuorodų vertę. Gaišti laiko ir eikvoti resursus forumams Lietuvoje neapsimoka.

Jei publikuojate vieną ir tą patį straipsnį, darykite tai atsargiai. Jį naudokite tik keliuose puslapiuose. Jei naudosite 5-7 puslapiuose, didelės rizikos, kad gausite nuobaudą už dubliuotą turinį, nėra. Jei straipsnį naudosite visur daugybėje vietų su nuorodomis į tą patį savo puslapį, gali kilti problemų, nes Google sumažins nuorodų vertę. Baudos greičiausiai nebus, tačiau kam publikuoti nuorodas, kurios po mėnesio nieko nebevertos?

SEO straipsnius susirašykite, kad vėliau po kokio pusmečio galėtumėte juos dar kartą aplankyti ir įsitikinti, kad nuorodos juose tebėra aktyvios.